Балкан отстъпи на Лукойл в Правец

23 Декември 2016, 19:44
(0) (0)
Прочетена: 2339 28

Лукойл Академик победи Балкан с 94-68 като домакин в Правец в мач от 11-ия кръг на НБЛ. Първото полувреме на мача беше интересно, но в третата част шампионът пречупи съперника си и се откъсна напред в резултата. Така „студентите” се отърсиха от загубата от Академик Бултекс 99 в предишния кръг и от Енисей Красноярск през седмицата и продължава да е едноличен лидер в класирането с 8 победи и 2 загуби. Ботевградчани делят четвъртото място със Спартак Плевен с по 5 победи и загуби. В последния кръг за 2016 година Лукойл Академик гостува на Черно море Тича, а Балкан посреща Академик Бултекс 99.

Домакините започнаха силно, като още от началото на мача бяха напред в резултата и няколко пъти през първата част разликата стигна 8-9 точки. В средата на втория период разликата стана двуцифрена, но Балкан успя да се върне след серия от 8-0 и на почивката изоставаше само с 5 точки. Преломна в мача беше третата част, категорично спечелена от Лукойл Академик след серия 10-3 в началото на второто полувреме. След 27-12 в третия период разликата скочи до 20 точки и интригата в мача приключи. До края „студентите” направиха победата си още по-категорична.

За отбора на победителите дебютира Антъни Бийн, който игра 12 минути и записа 9 точки. Дани Гибсън беше най-резултатен с 23 плюс 5 асистенции, а 17 точки и 8 борби записа Павлин Иванов, а 13 отбеляза Максим Корниенко.

За Балкан Михайло Секулович регистрира 19 точки и 5 борби, 14 добави Ивко Ивков, а 12 – Травис Даниълс.

Източник: BGbasket.com