Балкан отстъпи отново на Левски Лукойл

7 Април 2021, 21:28
(0) (0)
Прочетена: 1062 3

Балкан загуби втори мач от Левски Лукойл този сезон. В мач, игран в зала “Универсиада” в сряда вечер, ботевградчани отстъпиха със 78-74 след като изоставаха през цялото второ полувреме. Най-голямата разлика в него беше 15 точки като в края нашите свалиха на 4, но не успяха да стигнат до обрат. Това бе седмо поражение за “зелените” , които остават на трета позиция с общ актив 15-7, а “сините” са втори с 19-4 с теоретичен шанс да стигнат първото място при загуба на Рилски спортист.

Третото място означава, че в плейофите на четвъртфинал Балкан ще срещне шестия в класирането на НБЛ, който предстои да стане ясен в следващите дни - Берое, Черноморец или Академик Пловдив.

До края на редовния сезон за тима на Йовица Арсич предстоят две домакинства - срещу Академик Пловдив (10/04) и Ямбол (17/04). "Сините" почиват в следващия кръг, а в последния срещат Черно море Тича.

Мачът започна изключително равностойно като едва в края на първия период Балкан успя да се откъсне напред с цели 7 при 15-22. Левски доминираше в борбата, но Балкан стреляше с над 70% успеваемост от средно разстояние и контролираше играта. До края нашите удържаха Левски без кош и след 10 минути поведоха с най-голямата разлика от 8 (16-24). Грозев даде начало на втората с две поредни тройки, за да даде предимство на своите от 10 (20-30). Балкан нямаше кош в ответните 3 минути, за да допусне серия 7-0 и разликата да падне само до 3 на два пъти. Добро включване на Станимир Маринов и Сични Чеймбърс обаче качи преднината на гостите на няколко пъти. На няколко пъти Левски намаляваше на 1, а Балкан не успя да реализира атаките си и минута преди края Левски обърна след кош на Тасич за 40-39. Силно в тази част за домакините се включи Христо Захариев, който вкара 12 от 24 на отбора.

Пет минути след началото на второто полувреме Левски поведе за първи път с двуцифрена разлика от 11 (55-44) след серия 15-5 и продължи да покачва. Най-голямата разлика в периода стигна 15 точки, но в края на периода Балкан влезе в по-добър подем и успя да влезе в последната само с 8 пасив (64-56).

Началото бе белязано от доста грешки и пропуски от двата тима като близо 2 минути и двата тима не можеха да отбележат. Левски направи серия 7-2, за да се откъсне отново напред. “Сините” държаха дълго време преднина в интервала 11-14 точки преди Балкан да скъси на 7 минута и половина пред края след тройка на Митко Димитров (74-67).37 секунди преди сирената Аврамов вкара също 3, а Давонтей отбеляза също на бърза след открадната, за да доближи нашите на 4 при оставащи 18 секунди. Захариев вкара два фаула , за да даде нов аванс и до края нашите не успяха да стигнат до обрат.

Божидар Аврамов беше най-резултатен за Балкан със 17 точки и 7 аистенции. По 13 точки имаха Сияни Чеймбърс и Митко Димитров, а с 10 завърши Дарко Балабан.

За Левски Лукойл най-много 26 точки отбеляза Христо Захариев Данило Тасич имаше 16 точки и 10 борби. С 15 и 7 борби завърши Чавдар Костов.