Балкан победи Черно море след оспорван двубой

20 Март 2013, 20:39
(0) (0)
Прочетена: 2395 5

Балкан спечели труден домакински мач в 21-я кръг на родното първенство. Ботевград прие като гост Черно море Порт Варна и едва измъкна успеха с 76-72. Така балканци прекъснаха серията си от две поредни поражения и вече имат 13 успеха и 8 загуби, с които запазват четвъртата позиция.

Двата отбора започнаха кош за кош, а в един момент тимът на Балкан направи серия от 10-0, с която дръпна с 8 точки. До края на първата част варненци изравниха, а през втората нашите момчета водеха, но с малка разлика. През цялото второ полувреме играта вървеше кош за кош и двата тима постоянно си сменяха водачеството. При по-малко от три минути до края  изоставахме с 1 точка, а след това Урош Петрович вкара два наказателни последвани от точна стрелба на Панич за 3 точки аванс за Балкан. В последната минута Пламен Алексиев върна кош за варненци, но Данчо Бозов бе точен два пъти от наказателната линия. Последва един точен от Алексиев и грешка за домакините, но пък Лари Хол пропусна от тройката. Джими Хънт бе фаулиран и вкара само веднъж от линията за 3 точки аванс на "зелените", а домакините фаулираха Алексиев. Той успя само в единия си опит, а след това Панич фиксира крайния резултат в полза на "Балканци - юнаци".

За победителите най-резултатен с 22 точки, към които добави и 10 борби за дабъл дабъл, бе Атила Сантош. Владимир Панич добави 14 точки плюс 5 борби и 4 асистенции, а 13 вкара Мартин Маринов.

За варненци най-резултатен с 16 точки бе Пламен Алексиев, 13 добави Симеон Илиев, а с по 10 завършиха Васил Кьосев и Любиша Върчел (8 борби).
В следващия кръг Балкан е домакин на Ямбол в събота от 15:30 часа.