Балкан победи като гост Черно море Тича

30 Март 2021, 22:14
(3) (0)
Прочетена: 871 0

Балкан победи Черно море Тича и записа пети пореден успех в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич надигра като гост своя съперник със 78-99 след по-силно второ полувреме на мача. Двата тима изиграха равностойна втора четвърт, в която разликата варираше около 2,3 точки, но през второто полувреме нашите не дадоха възможност на противника. Ключова бе третата четвърт, която ботевградчани спечелиха с 33-14 подобно и на предишния двубой с "моряците". Извън състава бе Божидар Аврамов.

Това бе 15-ти успех за Балкан, който има и 5 поражения и заема трета позиция. Варненци са девети с 2-17.

Следващият мач на Балкан е в събота на 3 април, когато шампионите гостуват на носителя на Купата за 2021 година Рилски спортист. Заедно с този мач до края на редовния сезон "зелените" имат още четири мача - две домакинства и две гостувания (на Рилски и Левски).

Най-голямата разлика беше в тройките като балканци отбелязаха 16 срещу само 5 на Черно море. Домакините допуснаха цели 18 грешки срещу 8 на Балкан. От тях "зелените" вкараха 21 точки срещу нито един кош в следствие от грешки на противника. Балкан направи и 15 асистенции повече - 27 срещу 12.

ПЪРВА ЧАСТ
Мачът започна със серия 7-2 за ботевградчани след кош и тройка на Сияни, открадната на Станимир и асистенция, а първият кош бе дело на Ейджи. Черно море Тича отговори с 5 безответни точки, а Георги Боянов изравни за 7-7. Крис Минков веднага върна тройка, за да възстанови предимството на Балкан, но след това нашите загубиха аванс. Те сгрешиха в ответните атаки и позволиха на съперника да поведе в средата на периода, воден добре от своите центрове - Боянов и Томпсън. Домакините се задържаха напред 2 минути преди Митко Димитров да изравни с тройка за 15-15. След него и Дарко реализира в следствие от грешка на съперника, за да задържи "зелените" напред. Двубоят стартира на живо в интернет малко повече от минута преди края на първия период. Черно море изравни отново за 21-21, но тройка в последните секунди на Николай Грозев даде +3 аванс за Балкан след първия период (21-24).

ВТОРА ЧАСТ
Балкан поведе за кратко със 7 във втората, а след това загуби преднината си. Почти през цялата втора четвърт разликата варираше около 2,3 точки за Балкан като нашите не успяваха да се откъснат с повече. Така на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 42-45 в полза на ботевградчани.

ТРЕТА ЧАСТ
За първи път от началото на мача Балкан поведе с двуцифрена разлика след подновяване на играта при 47-58, но гардът на домакините Лъчезар Димитров веднага върна една тройка за 50-58. В този момент нашите отговориха със серия 8-0, за да отворят най-голямата разлика от 16 (50-66) три минути преди края на третата част. До края на частта нашите продължиха да диктуват темпото и да покачват разликата след добра стрелба отдалеч. Тимът на Йовица Арсич спечели третия период с 33-14, за да поведе с 22 след него (56-78). Силно в нея се включи Крис Минков, а балканци вкараха 6 тройки в този период.

ЧЕТВЪРТА ЧАСТ
Домакините стартираха по-добре четвъртата част със серия 10-0, за да стопят изоставането си значително на 12 (66-78). Ботевградчни нямаха кош 3 минути преди Давонтей Джордан да вкара тройка за 66-81. До края нашите продължиха да покачват разлика с нова силна сеия, а наставникът Йовица Арсич даде възможност на всички играчи в състава да влязат в игра.

Седем състезатели на Балкан имаха двуцифрен актив - Дарко Балабан бе най-резултатен за успеха с 15 точки (7/8 от средно разстояние, 87%). Сияни Чеймбърс имаше 14 точки и 6 асистенции. Крис Минков реализира 13, Митко Димитров се включи с 12 и 5 борби, 11 отбеляза Давонтей Джордан, който направи и 6 асистенции. С по 10 точки завършиха Николай Грозев и Станимир Маринов (+6 борби).

За Черно море Тича най-много 19 точки и 14 борби имаше центърът Терънс Томпсън, Мартин Стефанов направи дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби, а Георги Боянов имаше 12 точки и 8 борби.