11 Септември 2021, 19:46
обновена на 12 Сеп 2021
(0) (0)
Прочетена: 2118 8

Балкан (Ботевград) изигра много силен мач и обърна с 2:1 лидера Оборище (Панагюрище) в мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите стартираха отлично и първо Иван Георгиев уцели гредата останал очи в очи с вратаря Костадин Котев, а малко след това Георги Кременлиев се разписа с глава. Той стори това в седмата минута. Домакините се опитаха да върнат попадението, но въпреки своя натиск не успяха преди паузата.

Втората част мина изцяло под диктовката на “зелените”, които имаха и претенции за две дузпи, но реферът Станимир Тренчев остана безмълвен. Силният натиск даде своя резултат в 74-ата минута, когато Кристиян Ковачев изравни с дясното си рамо. Таранът се оказа на точното място след центриране и рикошет в малкото наказателното поле. Под аплодисментите на публиката Балкан стигна и до трите точки след поредния гол на Калян Бонев. Бившият голмайстор на Локомотив (София) се разписа с глава в 82-ата минута и донесе шести успех на своя клуб.

Балкан има 18 точки, колкото има и лидерът Беласица (Петрич), докато Оборище се смъкна на трето място с актив от 16 точки. Другата седмица Балкан гостува на аутсайдера Левски (Чепинци).