Балкан победи Спартак след драматична последна част

8 Януари 2021, 20:53
(0) (1)
Прочетена: 1077 1

Балкан записа пети пореден успех в НБЛ, който не дойде лесно. Отборът на Йовица Арсич победи като домакин Спартак Плевен с 85-79 след драматична последна част в двубоя. Гостите от Плевен успяха да стопят пасив от 26 точки на 4, но все пак Балкан удържа успеха в края. Това бе общо седми успех за Балкан в НБЛ, който има и 3 загуби и заема трета позиция. Съперникът е с актив 2-8, наравно с Черно море Тича, който днес загуби след продължение от Ямбол.

В следващия кръг на 12 януари Балкан гостува на четвъртия Берое.

Срещата започна оспорвано като двата тима се догонваха в резултата постоянно.Спартак Плевен се задържа напред в последните минути на периода, но след първата част Балкан успя да поведе с 14-13. Гостите стреляха 1/7 от тройката в първите 10 минути, като и двата отбора допуснаха доста грешки в тях - 6 срещу 7 за Спартак. Нашите започнаха втората част по-добре като постепенно се откъсваха напред. Спартак успя да ни настигне като се доближи на две при 26-24, но след това Балкан направи серия 12-1, за да поведе с най-голямата разлика до момента от 13 точки при 38-25, 2 минути преди края на първото полувреме. За кратко Балкан вдигна i на 15, но тройка на Ники Маринов веднага намали. Така двата тима излязоха в почивка при 10 аванс за тимът от Ботевград (44-34). Второто полувреме започна силно за ботевградчани, които поведоха контрола в срещата и наказваха повечето грешки на съперника на бърза атака. Така малко преди края на трета част разликата стигна до при 66-44. Силно в този момент за Балкан се включи Крис Минков и центърът Балабан. Разликата продължи да нараства като най-голямата стигна 26, а след третата Спартак свали на 21 при 70-49.

Плевенчани имаха по-добро начало на последната част, което им позволи да свалят под 20 разликата. Нашите допуснаха спах в концентрацията и това позволи на гостите по-свободна игра. Гостите вкараха 4 поредни тройки в последния период, след които разликата падна драстично на 13 (75-63), 4:20 преди края. Последва таймаут, след който Маринов бе фаулиран отново от линията за три, за свали на под 10 пасив 75-66. Ейджи не успя да отбележи в ответната атака, а след това получи и техническо за реакция. Мартин Маринов отново бе точен , за да свали на 8. Двата тима изпуснаха в ответната атаки, а Крис Минков вкара важна тройка, за да качи отново на 11 (78-67). Последва таймаут, а след него Мартин Маринов вкара нова тройка, за да свали отново на 8 (78-70). Ейджи качи на 11 след кош и фаул, но гостите не се отказваха.

22 секунди преди края разликата падна на 4 при 81-77 след като те взеха няколко борби в нападение. Двата тима си размениха по един кош, но победата остана в ръцете на Балкан.

Крис Минков и Дарко Балабан бяха най-резултатни за успеха с по 18 точки.

Източник: balkan-basket.com