Балкан порази Берое, продължава без загуба в НБЛ

12 Ноември 2017, 19:53
(2) (0)
Прочетена: 2039 3

Баскетболистите на Балкан записаха поредния си успех в НБЛ. Тази вечер в Ботевград тимът на Небойша Видич се наложи с 87-80 над Берое Стара Загора. Дерби така и не се получи, домакините водеха през цялото време, и то през по-голямата част с двуцифрен резултат. Единствено 5 минути преди края на срещата Берое се опита да върне интригата и успя да намали изоставането си с 2 точки, но това не продължи за дълго. Ботевградчани отново наваксаха и заслужено взеха победата.

Балкан започна по убедително, като дръпна в резултата със 17-5. Берое не успя да се съвземе след атаката и първата част завърши при 28-15.
Подемът на домакините продължи и пред втората четвърт, а резултатът на почивката бе 46-38.

Подновяването на играта започна със страхотен забив на Дивон Уошингтън. Към края на тази четвърт Берое се опита да се върне в играта и стопи разликата до 8 точки.
5 минути преди края започна най-лютата битка за старозагорци, когато Балкан водеше само с 2 точки и за кратко се заформи интрига на терена. Венцислав Петков обаче отново изведе отбора си напред след точно попадение от тройката, като резултата бе 79-71. Малко след това Христо Захариев пропусна под коша, но Петков отмъкна топката и при бърза атака асистира на Девин Брукс, който не сгреши. 2 минути преди края „зелените” отново контролираха играта в своя полза и водеха с двуцифрен актив. В последните секунди Берое отбеляза последния кош в мача и намали разликата на 7 точки.

Най-резултатен за Балкан бе завърналия се на терена Христо Захариев с 24 точки. Уошингтън отбеляза 20 тички. Брукс вкара 17, Венцислав Петков записа 11 точки, а Павел Иванов – 9 точки.

В следващия 7 кръг на НБЛ на 18 ноември, Балкан гостува на Ямбол. Преди това обаче - на 15 ноември (сряда), от 20:00ч. "зелените" ще посрещнат кипърския Керавнос в мач от турнира за ФИБА Къп.