Балкан прекъсна победната серия на Академик Бултекс 99

29 Октомври 2017, 09:23
(1) (0)
Прочетена: 1798 4

Балкан записа трета поредна победа от началото на сезона в мъжкото първенство. Баскетболистите на Небойша Видич се наложиха над Академик Бултекс 99 у дома с 85-78. Това бе и първа загуба за тима от Пловдив през този сезон. Двубоят бе много оспорван, като победителят бе определен в последните секунди.

Официален дебют за „зелените“ в този мач направи Христо Захариев, който се възстановяваше от контузия. Той се появи в игра в края на първата четвърт под бурните овации на феновете в Ботевград.

В следващия кръг Балкан гостува на Спартак Плевен, докато Академик Бултекс 99 посреща Лукойл Академик.

Началото на срещата беше сравнително равностойно. След това гостите взеха инициативата и направиха серия от 13-3, която им позволи да се откъснат напред в резултата. В края на частта Балкан обаче успя да стопи изоставането си на четири точки. Подемът в играта на домакините продължи и през втория период, като малко повече от три минути преди края на полувремето те изравниха за 33-33. Последва честа смяна на водачеството, а на почивката баскетболистите на Асен Николов имаха аванс от две точки.

Интригата продължи и след паузата, като в началните минути мачът бе много завързан. В средата на третата четвърт обаче Балкан вкара девет безответни точки и за първи път в срещата поведе с двуцифрена разлика. Гостите стопиха част от пасива си и преди заключителния период „зелените“ водеха с шест. Домакините увеличиха преднината си в началото на последната част, но след серия от 12-0 Академик Бултекс 99 отново излезе напред. Последва ново равенство при 78-78. До края обаче Балкан вкара седем точки, а гостите не се разписаха.

Най-резултатен за Балкан бе Игор Кесар със 17 точки. Девин Брукс отбеляза 14, 13 има ДеВон Уошингтън, а Брандън Фортънбъри добави 12.

За гостите Шакир Смит вкара 20 точки, а Мартин Дурчев се отчете с 19.