22 Декември 2012, 19:44
(0) (0)
Прочетена: 2376 1

Ботевградчани си върнаха победното темпо след загубата в Плевен

Балкан победи Рилски спортист като гост със 70-60 в дербито на последния кръг от Булсатком НБЛ за 2012 година. Срещата в зала „Арена Самоков” бе изключително интересна, като през второто полувреме ботевградчани имаха преднина и успяха да удържат успеха, но това не стана никак лесно. В момента те са с 6 победи и 4 загуби, а самоковци имат 7 победи и 3 поражения. Това бе и край на серията на Рилецо от 7 победи в мъжкото първенство.

Първото полувреме премина в ожесточена борба за надмощие, като през целите му 20 минути разликата само веднъж стана 5 точки и не премина тази граница. Балкан имаше точка преднина след него. След подновяването на играта гостите успяха да задържат малка разлика от 4-5 точки, а малко преди края на третата част тя стана двуцифрена за първи път в срещата. Баскетболистите на Александър Тодоров поддържаха преднина от десетина точки до края, за да стигнат до успеха.

Балкан имаше малко предимство в борбата под коша и в процента за стрелба от игра. Ботевградчани извършиха с 4 грешки повече, но си подадоха повече асистенции. Те вкараха с 16 точки повече под коша – 36-20.

Урош Петрович записа дабъл дабъл от 17 точки и 11 борби за победителите. По 15 вкараха Иван Лилов и Йордан Бозов, а с 14 плюс 12 борби се отчете Атила Сантош.

За Рилецо Тери Смит наниза 20 точки, а с 15 плюс 7 борби завърши Христо Захариев. 9 точки, 7 борби и 5 асистенции записа Бранко Миркович.