Балкан пропусна да измести Бероe от второто място

9 Февруари 2019, 22:22
(0) (1)
Прочетена: 1393 1

Балкан не успя да измести Берое от второто място след второто завъртане в НБЛ. Тимът на Небойша Видич загуби като гост на “беройци” с 89-80, след оспорван мач в Стара Загора, белязан от множество обрати. Три минути преди края резултатът бе изравнен, но домакините изиграха много силни минути в края и спечелиха заслужено мача. Мирко Мулалич и Крис Минков пропуснаха днешния мач.

Балкан завършва втория етап с шест загуби и 10 успеха, като за момента запазва трета позиция. Берое остава на второ място с 12-4.

Вицешампионите от Ботевград няма да имат официален мач до 6 март заради пауза в първенството за националния отбор и мачовете за Купата на България. На днешния мач Балкан отново имаше сериозна подкрепа и в Стара Загора от своите фенове, които не спряха да аплодират своя отбор до последната секунда.

Двубоят започна слабо и за двата отбора, но все пак Балкан поведе с 6-2 в първите минути. Берое допусна няколко поредни грешки в нападение и това позволи на нашите да дръпнат с 13-5 пет минути след началото на мача. Когинс намали разликата на точка, но силно включване на Венци Петков отново вдигна аванса на Балкан. Така след първата част Балкан запази минимална преднина от една точка. Тимът на Небойша Видич натрупа доста фаулове още в началото на мача, а вторият период започна кошмарно със серия 9-0 за домакините, които поведоха с 26-18. Павлин Иванов откри резултата за Балкан във втория период след 3 минути без кош. Берое дръпна отново, но нова тройка на Иванов намали пак разликата. Балкан се доближи няколко пъти до три точки след добра стрелба от тройката, а в края на периода нашите отново си върнаха за кратко аванса за 33-32. На почивката резултатът бе изравнен след оспорвани минути за 38-38.

Двата отбора си размениха няколко тройки в началото на второто полувреме, но Берое пак успя да поведе с 6 след 8 от 10 точки на Когинс. Браун свали разликата, но домакините вкараха няколко поредни тройки, което ги изведе напред. Последва ново равенство две минути преди края на третата част. До края на периода Балкан не успя да отбележи, а старозагорци поведоха с 3 след 30 минути.

Балкан изпусна доста стрелби в началото на последния период, а Берое отново поведе с 6 точки. 7 минути преди края на мача за първи път тимът на Минчев поведе с 11 при 73-64. Силни отигравания на Венци Петков върнаха Балкан в мача, който се доближи на точка при 73-72. Берое пак дръпна с 6 след силна игра на Франкапм, а три минути преди края ЛаМаркъс Рийд изравни за 80-80. Тройка през човек на Франкамп и кош след открадната на същия отново изведе Берое +5. Още една негова тройка сложи край на надеждите на Балкан.

Венци Петков и Павлин Иванов изиграха силен мач като вкараха свъответно по 22 и 17 точки. Микейл Хопкинс реализира 13 с 9 борби, а 12 добави Брендън Браун.

За Берое Конър Франкамп бе над всички с 29 точки. Трей Когинс вкара 24 и овладя 7 борби, а 15 добави капитанът Тихомир Желев. Станислав Ваклинов вкара 10, като бе 6/7 от фаула.