Балкан с драматична победа над Рилски спортист

26 Октомври 2019, 20:15
(1) (0)
Прочетена: 1471 10

Балкан записа драматичен успех в последния кръг на НБЛ. Тимът на Йовица Арсич надигра Рилски спортист с 85-83 след оспорван мач в “Арена Ботевград”.Това бе четвърти пореден успех за българския шампион, който нанесе първа загуба на самоковския тим.

Утре Балкан заминава за Румъния, където във вторник гостува на румънския Клуж Напока във втори кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа. Мачът е от 19:00 часа българско време и ще се излъчва на живо в интернет в YouTube канала на ФИБА.

Двата отбора започнаха мача само със стрелба от тройката като никой не успяваше да се откъсне напред в първите 6 минути. Балкан допусна няколко грешки поред в края на периода, а Рилски направи силна серия 11-2, за да поведе за първи път с над 10 точки при 24-13. Рилски запази двуцифрен аванс и във втория период след слаба игра на Балкан в защита. Балкан се опитваше да свали разлика, но на няколко пъти Рилски повеждаше отново с 10. В последните секунди след две поредни тройки на Калахан и Радонич Балкан успя да свали на 4 точки на полувреме.

Бакан започна второто полувреме с добра защита и направи серия 9-0 за 3 минути, за да обърне за първи път от начало нещата в своя полза при 48-46. Оттам нашите покачваха на няколко пъти разликата и след третия период запазиха аванс от 8. Малко след началото на последната разликата в полза на домакините стана 10 при 65-55. Две тройки на Рилецо отново върнаха интригата и свалиха пасив на 3 точки. Алекс Симеонов върна едната в този момент за 68-62. В средата на последната част Алекс Симеонов трябваше да напусне заради пет фаула. Балкан допусна няколко поредни грешки в нападение и позволи на гостите отново да свалят на две точки при 72-70. Разликата се запази малка във финалните минути, а тройка на Крис Минков даде аванс от 7 на Балкан при 81-74 две минути преди края. Джонсън я върна за 81-77 1:12 преди края. На няколко пъти секунди преди края разликата падаше до 2 точки. 3.6 секунди преди края разликата беше две точки, но Рилски сгреши и победата остана за балкан.