Балкан с инфарктна победа край морето

26 Януари 2013, 20:13
(0) (0)
Прочетена: 3356 4

Балкан Ботевград продължава да трупа победи на сметката си, откакто отборът бе поет от Александър Тодоров. Този път, зелените спечелиха гостуването си в Бургас на Черноморец в среща от 13-и кръг на Националната Баскетболна Лига, но успехът не дойде никак лесно за ботевградчани - 96:95.

В герой за Балкан се превърна Йордан Бозов, който наниза 28 точки, включително и последния кош в двубоя, с който бе оформен и крайния резултат. Урош Петрович и Бошко Йовович също бяха на ниво и приключиха с 19 и 13 пункта, а Атила Дос Сантош записа на сметката си дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби.

Джеймс Тайлър бе основното оръжие за акулите и приключи с 22 точки, 14 борби и 7 чадъра. Любимецът на бургаската публика Константин Коев вкара 22 точки, а Петър Ракович и Иво Славчев завършиха с по 14 и 12 пункта.

Бургазлии тръгнаха силно и след 10 минути имаха аванс от пет пункта за 28:23, но до почивката ситуацията се преобърна на 180 градуса, гостите от Ботевград обърнаха нещата в своя полза и се оттеглиха на почивката при 54:48 в тяхна полза.

През третата четвърт баскетболистите ба Балкан отново стояха по-добре на терена и логично увеличиха преднината си, но точно тогава сякаш си повярваха, че всичко в този мач е приключило.

Заключителните десет минути започнаха при 76:65 в полза на Балкан, но домакините бързо наваксаха пасива си и 2:49 минути преди сирената всичко започна отначало – 83:83. До края лидерството смени притежателя си на няколко пъти, а точка на спора бе сложена при оставащи 13 секунди, след като Бозов се възползва от асистенция на Панич и оформи крайния резултат и победата на зелените - 96:95.