Балкан с категорична победа в Ямбол

18 Април 2018, 19:48
(0) (0)
Прочетена: 1473 3

Балкан се върна на победния път в мъжкото баскетболно първенство. След тежката загуба от Берое миналата седмица днес тимът на Небойша Видич победи като гост Ямбол с убедителното 104-78. Отборът от Ботевград доминираше през целия мач и без особени проблеми спечели, като не позволи на съперника да поведе нито веднъж в мача. В игра се завърна и Христо Захариев, който пропусна последните срещи на своя тим заради контузия.

Гостите започнаха мача със серия от 7-0, но баскетболистите на Иван Чолаков изравниха за 7-7. След това обаче „зелените“ отново взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 23-15. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и на почивката тя достигна 24 точки.

След паузата авансът на Балкан мина границата от 30 точки, но преди последната част Ямбол свали изоставането си на 23. В заключителните минути гостите поддържаше комфортна разлика и спечели.

Шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за победителите. Най-резултатен бе Игор Кесар с 20 точки. ДиВон Уошингтън вкара 19, с 13 е Брандън Фортънбъри, по 11 добавиха Джордан Калахан и Венцислав Петков, 10 има Христо Захариев.

За Ямбол с по 21 точки се отчетоха Станислав Говедаров и Алан Арнет.

В следващия кръг Балкан посреща Левски Лукойл.  Двубоят ще се играе на 21 април (събота) от 18:30ч. в "Арена Ботевград"