Балкан с лесна 13-а победа в НБЛ

23 Март 2019, 07:57
(1) (0)
Прочетена: 1319 0

Балкан постигна убедителна победа в Правец в последния кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра като гост младия тим на А1 Академик София със 101-71 след като водеше с голяма разлика през целия мач. Това бе трети пореден успех за ботевградчани, които имат актив 13-6 до момента. Съперникът е предпоследен с 4-15.

В следващия кръг, който е в четвъртък (28 март), Балкан гостува на лидера Левски Лукойл в зала "Универсиада".

Балкан започна силно двубоя с 9 безответни точки на Александър Гаврилович. Малко след това обаче той излезе, след каот получи аркада, но успя да се включи добре отново в хода на мача. Академик имаше само две тройки дълго време в първата част, а след първите 10 минути Балкан вкара 33 точки и се откъсна с 18 напред. Домакините допуснаха доста грешки, от които Балкан се възползва и във втората част продължи да доминира без проблем, за да увеличи на почивката аванс над 30 точки. В третия период Балкан показа точна стрелба от тройката, за да увеличи на 40 след периода. Академик спечели само последния период, но разликата бе вече доста голяма.

Най-резултатни за успеха на Балкан с 21 точки беше Александър Гаврилович (+11 борби) и с 19 Микейл Хопкинс. Митко Димитров реализира 14, а 11 точки имаше Здравко Христов. В състава не бе Румен Василев.

Андрей Иванов бе над всички за Академик с 14 точки, а 13 отбеляза Костадин Лазаров. Александър Милов имаше 11, а 10 добави капитанът Николай Грозев. Тимът бе без контузените Цветомир Чернокожев, Николай Николов и Лъчезар Димитров.