Балкан с лесна победа срещу TESY България

1 Декември 2012, 19:24
(0) (0)
Прочетена: 2905 2

Ботевградчани с положителен баланс, националите все още нямат победа

Балкан записа рутинна победа над TESY България (20) като домакин с 91-65. В срещата нямаше интрига, след като домакините поддържаха комфортна преднина през цялото време. В нрайка сметка логично по-опитният отбор победи, като това е негова четвърта победа, а има и 3 загуби. Младежите пък са с 8 поражения, след като в петък изиграха и мача си от следващия кръг срещу Черно море. В следващия кръг Балкан посреща Лукойл Академик.

Младежките национали оказваха съпротива на съперника си само през първата част, след която изоставаха с 4 точки. След като спечели следващите два периода с по 26-16 обаче Балкан реши изхода от мача и до края той просто се доигра.

Голямата разлика между двата отбора бе в процента за стрелба. Балкан имаше 10 успешни от 26 опита от тройката за 38% срещу 6/21 (29%) на младежите. По-впечатляваща обаче бе успеваемостта на домакините за две точки – 24/29 или цели 83%. Ботевградчани спечелиха борбата под коша и си подадоха повече асистенции, а това, че извършиха 17 грешки, а съперникът им – само 10, не повлия на крайния изход.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен със 17 точки плюс 10 борби и 5 асистенции бе Йордан Бозов. 14 вкара Урош Петрович, а по 13 - Любен Пасков и Иван Лилов.

За младежите най-резултатни с по 12 точки бяха Деян Карамфилов и Алекс Симеонов, а по 9 добавиха Тенчо Тенчев и Велислав Гълъбов.

Ключови думи: Балкан , TESY България