Балкан с лесна победа във Варна

14 Април 2019, 20:49
(0) (0)
Прочетена: 925 3

Мъжкият отбор на Балкан постигна безпроблемен успех срещу последния в класирането на НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра като гост Черно море Тича с 97-76, след като водеше с разлика повече от 20 точки през повечето време. Това бе общо 16-ти успех за вицешампионите, които имат и 7 поражения, варненци са с актив 3-19. В следващия кръг на 18 април Балкан почива, а последния му мач от редовния сезон ще бъде на 24 април (сряда) срещу втория Берое.

За първи път в стартовата петица на Балкан бе най-младият състезател в отбора - Марин Маринов, а извън състава заради леки здравословни неразположения бяха Павлин Иванов и Здравко Христов.

Началото на мача започна по-оспорвано, но постепенно Балкан започна да се откъсва напред. Ударно начало на втория период даде предимство от 26 точки на Балкан. Нашите започнаха втория период със серия 18-2 за 6 минути и поведоха при 47- 21 шест минути след началото на втората. В края на периода варненци вкараха 10 безответни точки, но на почивката нашите водеха с 21 като предимството им бе предимно при стрелбата от тройката - шест срещу само една на съперника и играта на бърза атака - 15 срещу 6. В третата част разликата скочи над 30 точки и до края мачът се доиграваше. Нашите допуснаха малко повече грешки в последния период, като домакините успяха да я спечелят, но предимството на Балкан бе доста голямо.

Балкан имаше предимство при стрелбата през целия мач и най-вече от тройката, където вкара 11 срещу само 3 на съперника.

Най-резултатен за успеха на "зелените" с 16 точки (4/5 от тройката и 4/4 от фаула) бе Мирко Мулалич. По 13 отбелязаха Микейл Хопкинс, Митко Димитров (+8 борби) и Алекс Гаврилович (+9 борби), а 11 добави ЛаМаркъс Рийд.

За тима на Галин Стоянов над всички с дабъл-дабъл от 25 точки и 11 борби бе Георги Боянов. Мартин Коцев реализира 17 точки, а 13 точки и 6 борби имаше Цветомир Куртев.