Балкан с пета поредна победа в НБЛ

3 Ноември 2019, 11:42
(1) (0)
Прочетена: 867 1

Балкан постигна пета поредна победа в Националнатта баскетболна лига. Отборът на Йовица Арсич надигра като гост Академик Бултекс 99 с 82-73 след като водеше през целия мач. Нашите изиграха много силно първо полувреме, в която направиха двуцифрена преднина, която стигна 27 в третия период. В края домакините свалиха до 9 точки разликата, но нашите не позволиха да се стигне обрат.

Така шампионите запазват първа позиция наравно с Левски Лукойл, който по-рано победи Черноморец. В следващия кръг на НБЛ Балкан приема у дома Берое, но преди това във вторник на 5 ноември отборът гостува на Сьодертеле Кингс в Швеция в трети мач от турнира за Купата на ФИБА Европа.

В Пловдив Балкан отново бе подкрепен от своите фенове като близо 50 привърженици на "зелените" бяха дошли за мача.

Двубоят започна с доста грешки и за двата отбора, но постепенно Балкан подобри игра и поведе с 12-6. Последваха няколко грешки за нашите и след първия период имахме аванс само от 4 точки.Домакините започнаха втория период с две тройки и обърнаха за кратко при 19-18, но Митко Димитров и Радонич върнаха три поред за една атака за 19-29, за да дадат за първи път двуцифрена преднина на Балкан, която достигна малко след това 12 точки при 24-36. Домакините се опитаха за кратко да намалят, но на почивката Балкан водеше с 11 при 42-31. В третия период Балкан продължи да контролира темпото и покачи разликата си за първи път на цели 27 точки. Домакините започнаха по-добре последния период като започнаха да намаляват разликата. Нашите се отпуснаха в защита и позволиха разликата да падне под 10 точки, но не позволи обрат.

Най-резултатен за Балкан с 13 точки бе Крис Минков. Михайло Секулович отбеляза 11, а по 10 точки имаха Станислав Цонков, Марко Радонич и Кени Хол.

Васил Бачев бе най-полезен за Академик Бултекс 99 с 27 точки, а 14 имаше Олег Томич. Кнежевич записа дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби.

Източник: balkan-basket.com