Балкан с равен резултат срещу Марек

28 Май 2017, 11:55
(0) (0)
Прочетена: 2080 12

Балкан изигра пореден силен мач и завърши с 2:2 като гост на Марек (Дупница) в предпоследния кръг на Югозападната Трета лига.
Срещата започна силно за "зелените" и още в 3 минута поведоха с красив гол на Цветелин Цаковски. До края на полувремето Балкан изпусна доста изгодни положения чрез Цветанов, Златев и Цаковски.
Силното представяне на гостите продължи и след почивката и Балкан поведе комфортно след нов гол на Цаковски в 62 мин. Когато домакините бяха в нокаут и всичко можеше да бъде решено, Балкан отново пропусна невероятни положения. Домакините се възползваха и показаха прословутия си боткаджийски дух, като само за две минути изравниха резултата след големи разбърквания в наказателното поле. До края отново гостите хванаха оголения Марек, но Цаковски пропусна да оформи своя хеттрик.

До края на първенството остава само един кръг. Балкан завърши своя 7-ми мач без загуба и добави още една точка в актива си, като заема 12-то място в класирането.
В последния 34-ти кръг ботевградчани ще имат домакинско предимство, като на 3 юни (събота) ще посрещнат тима на Гермамея (Сапарева баня). Срещата ще започне в 18.00ч. на стадион "Христо Ботев".