Балкан с рутинна победа Бургас

29 Февруари 2020, 20:37
(0) (1)
Прочетена: 976 0

Балкан започна с победа в Бургас третия етап в НБЛ. След 19 дни пауза без офциален мач шампионите от Ботевград надиграха без проблем като гост Черноморец с 94-77, след като водеха през целия мач. За кратко в началото на третата част бургазлии се доближиха в резултата, но тимът на Йовица Арсич не позволи разликата да падне и спечели убедително. Дебют за “зелените” направиха Божидар Аврамов и Денислав Вутев съответно с по 6 и 8 точки.

Това бе общо 18-ти успех за шампионите в НБЛ, които имат и една загуба, а бургазлии са с 4-15. В следващия кръг на 7 март Балкан приема в Ботевград Академик София.

Балкан започна мача с 12-6, но малко по-късно позволи на съперника да изравни за 17-17. Бургазлии се държаха близо до Балкан в първата част, а след нея нашите взеха преднина само то 3 точки при 23-20. Гостите започнаха втората част със серия 13-1, за да поведат за първи път с 15 точки при 36-21. За кратко Балкан вдигна аванс и до 20, а на почивката домакините свалиха изоставане на 13. Две минути и половина след началото на второто полувреме бургазлии свалиха до 7 пасив при 42-49, но с две поредни тройки на Крис Минков Балкан бързо си върна двуцифрения аванс. Михайло Секулович също направи силно включване в този момент и след 30 минути ботевградчани водеха с най-голямата разлика в мача от 23 точки. Почти през цялата последна част отборът на Йовица Арсич запази водачеството си близо до 20 точки и спечели убедително срещата.

Балкан направи 12 асистенции повече от съперника - 32 срещу 20 и 6 грешки по-малко 10 срещу 16 на бургазлии.

Крис Минков бе най-резултатен за успеха с 20 точки (6/7 от тройката) и 5 борби. Михайло Секулович направи дабъл-дабъл със 17 точки и 10 борби. Дейшон Найт също се включи добре с 15 точки и 7 асистенции, а по 11 точки имаха още капитанът Митко Димитров (+5 асистенции) и Марко Радонич.

За Черноморец над всички с 23 точки и 18 борби бе сръбският център Миленко Велкович, а 18 отбеляза гардът Робърт Георгиев. Симеон Русинов вкара 13.