Балкан с трета загуба след нова драма във ФИБА Къп

2 Ноември 2017, 15:59
(0) (0)
Прочетена: 1116 8

Балкан записа драматична загуба при гостуването си на Екселсиор Брюксел в мач от груповата фаза на ФИБА Къп. Тимът от Ботевград отстъпи на своя съперник със 78-81. Подобно на първия мач срещу Кьорменд, „зелените“ пропиляха сериозна разлика и допуснаха обрат. Те водеха с 17 точки малко след почивката, но слаба трета четвърт им коства мача.

Това бе трета поредна загуба за българския тим в турнира, която на практика сведе до минимум шансовете му за преминаване в следващата фаза. Успехът бе първи за домакините в групите на надпреварата.

В следващия кръг Балкан гостува на Кьорменд, докато съперникът им се изправя срещу Керавнос в Кипър.

Гостите започнаха много добре мача със серия от 10-2. Те поддържаха аванс от няколко точки през първата част, а след края й преднината им бе четири. Екселсиор Брюксел се доближи само на точка от Балкан през втория период, след което последваха оспорвани минути. Баскетболистите на Небойша Видич обаче направиха силен финален щурм и вкараха 12 безответни точки преди почивката. Повече от три минути домакините не успяха да се разпишат, а след първото полувреме Балкан водеше с 47-31.

След паузата обаче мачът придоби съвсем различен облик. Българският тим изигра кошмарна трета четвърт. Домакините успяха да стопят изоставането си и преди решителната последна част, резултатът бе равен при 60-60. Интригата продължи и през заключителните минути. Екселсиор Брюксел поведе с няколко точки, но 55 секунди преди края Павел Иванов възстанови равенството с тройка. Отборът от Белгия отново излезе напред с три точки, Балкан опита да се върне в мача, но безуспешно.

Най-резултатен за „зелените“ бе Брандън Фортънбери с 27 точки. Павел Иванов добави 13, а 10 има Игор Кесар.

За победителите Кей Ти Харъл вкара 22 точки. Джереми Симънс отбеляза 17, а с Аугустас Печукевичус се отчете с 16, а 13 точки и 11 борби записа Брандън Питърсън.