Балкан с убедителен успех над Ямбол

11 Ноември 2018, 07:46
(0) (0)
Прочетена: 1111 0

Балкан записа убедителна четвърта победа в българското първенство. В двубой от 6 кръг на НБЛ тимът на Небойша Видич надигра като домакин Ямбол с 93-73 след по-силно второ полувреме. Срещата за Балкан пропусна капитанът на тима Венци Петков, който е с контузия след мача срещу АЕК Ларнака.

До момента вицешампионите заемат трета позиция в първенството с актив 4-2, а съперникът е 1-4. В следващия кръг Балкан приема у дома в петък (16 ноември) Черно море Тича заради разменено домакинство, а тимът на Иван Чолаков посреща ден по-късно у дома Берое.

На полувремето на мача чрез жребий бяха изтеглени двама зрители, които спечелиха пропуск за мача на националния отбор на България, който приема Босна и Херцеговина в "Арена Ботевград". Срещата е на 30 ноември. На следващото домакинство на Балкан на 16 ноември двама зрители отново ще имат възможност да спечелят пропуски за мача на "трикольорите".

Срещата в Ботевград започна оспорвано като след равенството при 14-14 домакините направиха серия 11-0 и се откъснаха напред. Постепенно във втората обаче съперникът подобри игра и след серия 9-0 намали до 4 точки пасива си. Брендън Браун вкара тройка за нашите и на почивката домакините се оттеглиха със 7 аванс. Второто полувреме започна с две поредни тройки на Крис Минков и Балкан взе контрола в мача, за да направи бързо двуцифрена разлика. Така до края на срещата ботевградчани поддържаха добра преднина, която в края скочи над 20 точки.

Балкан показа по-добра стрелба от линията за три точки и вкара 15 тройки срещу само 6 на съперника. "Зелените" бяха и 12/13 (92.3% от фаула). Ямбол овладя 3 борби повече - 33 срещу 30 за домакините, но допусна цели 16 грешки срещу наполовина за тима на Видич. Балкан направи и 10 асистенции повече - 24 срещу 14 на ямболии.

Най-резултатен за победата на Балкан бе националът Митко Димитров, който отбеляза 18 точки, а по 16 имаха Крис Минков и Танскли Ефианай. Брендън Браун добави 14, а Микейл Хопкинс направи дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби.

За Ямбол над всички с 16 точки бе американският гард Айзея Уилямс, а 15 отбеляза капитанът Станислав Говедаров. Центърът Огъстин Окосун също се включи много силно и реализира 14 точки.