Балкан с втора поредна победа в НБЛ

20 Ноември 2016, 09:02
(0) (0)
Прочетена: 1760 15

Балкан записа втората си победа за сезона в НБЛ. Ботевградчани надвиха Левски 2014 като гости в зала „Триадица” с резултат 76-61, след като водиха през целия мач. До момента те са с актив 2-3 и се отлепиха от дъното, където бяха до предния кръг. „Сините” са с победа и 5 загуби, като днешната беше четвърта за тях. В следващия кръг Балкан посреща Ямбол, а Левски 2014 почива.

Балкан поведе още в първите минути, но домакините останаха близо в резултата и след една част резултатът беше равен – 20-20. В първите минути на втория период Левски 2014 поведе, но в средата на частта Балкан взе водачеството и остана напред за 40-34 на почивката. Ботевгадчани спечелиха следващите две части и нито за момент не загубиха контрола над мача, за да стигнат до победа.

Станимир Маринов наниза 7 тройки за победителите за 21 точки и подаде 5 асистенции. По 16 отбелязаха Амин Хот (10 асистенции, 7 борби) и Михайло Секулович (16 борби), а 12 и 6 борби записа Радослав Кочев. За тима дебютира новият американски играч Травис Даниълс, който отбеляза 7 точки.

За Левски 2014 Станислав Славейков завърши с 21 точки и 7 борби, 13 отбеляза Евгени Хаджирусев, а с 10 точки и 5 борби се отчете Крум Дойчинов.