Балкан се наложи над Ямбол

19 Януари 2014, 19:49
(0) (0)
Прочетена: 1710 0

След недотам убедителна първа част “Балкан” все пак показа по-високата си класа и се наложи над гостуващия отбор на „Ямбол” с резултат 89:74 в поредния кръг на Теси НБЛ. В отделните части – 23:27, 24:17, 27:16, 15:14.Преди началото на срещата Ноа Далман от „Балкан” бе отличен с наградада на Теси НБЛ за най-добър играч за м. декември.
Срещата започна недобре за домакините. Те позволиха на гостуващия отбор да поведе след три минути игра с девет точки. Не тръгнаха „тройките” на Иван Лилов и Павел Маринов. Чак след седмата минута след две попадения от далечно разстояние на капитана Павел Маринов пасивът бе намален до 1 точка. В оставащите 45 секунди преди края на първия период резултатът бе 23-24, но „тройка” на Говедаров от „Ямбол” оформи крайното за частта 23:27.
С началото на втората четвъртина Ноа Далман отбеляза „тройка” и резултатът бе изравнен.  След 5минути игра „Балкан” поведе за първи път в този мач – 35:34. Успешна стрелба от далечно разстояние на Тенчо Тенчев увеличи преднината на нашите баскетболисти. Треньорът на  „Балкан” Александър Тодоров използва почти всички играчи до този момент на мача и това позволи на домакините да се оттеглят на почивката с преднина – 47:44.
След силна игра в третата част „зелено-белите” успяха да се откъснат напред в резултата с  двуцифрена разлика
В последната четвърт авансът на домакините стигна 18 точки. Шест минути преди края те водеха с 82:64. В играта се включи и юношата Ростислав Тончев. За по пет лични нарушения напуснаха Павел Маринов и Лоугън Стъц, но отборът на „Балкан” не допусна изненади и заслужено се поздрави с победата.
Балкан овладя със 7 борби повече и въпреки че изоставаше при стрелбата от тройката с 24% (6/25) срещу 53% (9/17 на съперника), вкара 47% срещу 44% общо от игра и 48-20 точки под коша. Победителите си подадоха 22 асистенции срещу 8 на съперника и предизвикаха 24 негови грешки, извършвайки 16 от своя страна.

Ноа Далман бе изключително полезен под коша за балканци със 17 точки и 22 борби. Лоуган Стъц добави 16 точки и 6 борби, а по 14 нанизаха Павел Маринов и Иван Лилов.