Балкан се справи без проблем с Черно море

25 Март 2017, 19:40
(1) (0)
Прочетена: 1970 12

Баскетболистите на Балкан не срещнаха никакви трудности в днешния домакински мач, където техен съперник бе отборът на Черно море Тича Варна. Ботевградчани поведоха още в първите минути, като във всяка следваща четвърт увеличаваха все повече преднината си и в нито един момент от срещата не позволиха обрат. Варненци пък дадоха всичко от себе си и не се сведоха глави до последния момент, но загубиха с 94-71.

Балканци започнаха смело и към средата на първата част поведоха с 13-4, като варненци не отбелязаха кош в продължение на около 3 минути. Към края Балкан направи преднината си двуцифрена, но Черно море я стопи на 24-17.
Играта във втората четвърт продължи спокойно, като на два пъти гостите намалиха резултата до няколко точки, но преди почивката Балкан увеличи на 42-29.

Бързи 5 точки и вече 20 точки преднина за Балкан накараха наставника на Черно море Спас Натов да иска прекъсване за своя отбор, макар и само минута след подновяването на играта. Това обаче не даде отражение на терена, защото „зелените” увеличиха актива си на 25 точки.
6 минути преди края тройка на Николай Маринов направи разликата 30 точки за първи път в мача. Това голяма сигурност на тима на Небойша Видич, но в следващите атаки „зелените” допуснаха няколко коша, един от които Никола Джурич реализира със забив. За обрат обаче беше късно.

Най-много точки за домакините вкара Травис Даниълс – 17. Секулович реализира 16 точки, 13 добави Станимир Маринов, а 11 отбеляза Душан Цветкович. За гостите най-резултатен бе Джурич с 27 точки.

В следващия 24 кръг на 31 март (петък) от 18.00ч. Балкан ще бъде домакин на Левски 2014.