Балкан се справи с Академик София след силно второ полувреме

13 Октомври 2019, 11:35
(0) (0)
Прочетена: 991 0

Балкан записа втора победа в първенството на НБЛ. Снощи тимът на Йовица Арсич победи като гост Академик София със 102-88 след по-силен край на първото и второ полувреме. Дълго време преди това Академик затрудняваше нашият тим, а Дейшон Найт даде добър подем на Балкан за успеха. Марко Радонич пропусна отново двубоя на ботевградчани заради проблем с глезена от мача за Суперкупата.

В следващия кръг на 19 октомври Балкан приема у дома Черно море Тича.

Първото полувреме премина трудно за Балкан като Академик София бе напред в резултата дълго време след добра стрелба от разстояние и доминация в борбата. Силно включване на Дейшон Найт в края на втория период доведе до обрат за Балкан и на почивката нашите поведоха с 6 точки. Балкан си върна ритъма в игра след подновяване на играта и поведе за първи път с двуцифрена разлика. Авансът достигна за момент и 14, но след третия период Академик я свали на 10 при 64-74. За три минути от начало на последната част Балкан направи силна серия 13-2 и се откъсна с над 20 точки напред. До края Академик не успя да свали голямата разлика и Балкан спечели убедително мача.

Дейшон Найт бе най-резултатен за успеха с 25 точки и 8 асистенции, Михайло Секулович завърши с 20 точки, 9 борби и 5 асистенции, Димитър Димитров имаше 18 точки и 6 борби. Крис Минков също се включи сило с 14 точки и 5 борби.
За Академик София най-полезен с 29 точки и 9 борби бе Николай Грозев. Андрей Иванов направи дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби. Цветомир Чернокожев имаше 12 точки и 6 борби. Костадин Лазаров реализира 10.