Балкан се върна на победния път, разби Спартак като гост

10 Декември 2011, 19:54
(0) (0)
Прочетена: 2232 7

Балкан спечели втори пореден успех в НБЛ след като надигра Спартак Плевен като гост със 77-61. Нашите момчета бяха по-добри от съперника си в тази среща и напълно си заслужиха успеха. "Зелените" имаха много сериозно предимство в подкошието, където отбелязаха почти двойно повече точки от съперника си (44-26) и хванаха много повече борби (37-20). Така Балкан вече е с 3 победи и 6 загуби, докато Спартак остана с баланс 1-7.

Спартак вкара първите 5 точки в двубоя, а след това поведе и с 8-2. Серия от 10-0 за гостите обаче много набързо им даде първата преднина в срещата. Плевенчани успяха да изравнят, но в края на частта предимството бе за Балкан, 20-16.

Малко след началото на втората четвърт Спартак намали на 1, но не успя да поведе отново. През цялото време Балкан поддържаше разлика, а в един момент тя мина и границата от 10 точки. В тези минути гостите контролиха мача, но пък в края на полувремето Спартак вкара 4 точки и намали с малко за 31-39 след 20 минути игра.

И в третата част обаче гостите почнаха по-добре и увеличиха преднината си. Тя отново стана над 10 точки, а със серия от 11-0 стигна и 20 при 56-36, две минути и половина преди края на тази част. След края й пък Балкан бе напред с 60-41 и вече се виждаше победител.

В последните десет минути Балкан само затвърди успеха си, като не дадоха шансове на домакина си да си мисли за обрат. "Зелените" поддържаха преднината си и не оставиха съмнения, че днес просто бяха по-добрият отбор.

По 13 точки за победителите отбелязаха Димитър Филипов и Станимир Маринов, а с 10 и 10 борби за дабъл дабъл се отчете Джош Крауфорд.

За домакините най-резултатен бе Александър Дяковски с 14 точки. Симеон Ценов добави 13 и 6 борби, а 10 вкара Веселин Георгиев.

Ключови думи: Балкан , Спартак Плевен , Станимир Маринов