Балкан се върна на победния път в НБЛ

12 Декември 2020, 20:33
(0) (0)
Прочетена: 914 3

Балкан се върна на победния път в Националната баскетболна лига. След пауза от близо месец и серия от две поредни загуби отборът на Йовица Арсич надигра като гост Черно море Тича със 72-86 след силно второ полувреме. Ключова се оказа третата част, в която за няколко минути нашите отказаха съперника след силна серия 11-2. Това бе втори успех за нашите, които имат и две загуби, варненци са с актив 2-3 в класирането. Дебют за ботевградчани направи американският гард Сияни Чеймбърс с 9 точки, 2 асистенции и 1 открадната за 15 минути в игра. Следващият мач на нашите е в понеделник у дома срещу Рилски спортист. Двубоят е от 19:00 часа в "Арена Ботевград" и ще се излъчва на живо по Макс Спорт 2.

Двата отбора започнаха с много грешки като в първите четири минути имаха по един кош от игра. Балкан поведе в резултата при 3-6, но продължи да греши в нападение и съперникът обърна при 9-7.За 6 минути нашите имаха 6 грешки, но вкарваха почти всички стрелби. Последва таймаут, а след него тройка на Митко Димитров, която върна предимството на Балкан. Йорданов даде грешен пас в ответната атака, а след него и Минков се разписа, за да даде за първи път + 6 аванс на ботевградския тим. Две минути преди края на първия период Сияни Чеймбърс смени Давонтей Джордан, за да дебютира веднага с кош за 9-17 и отлична асистенция. Последваха оспорвани минути, а първият период приключи при 13-19 за Балкан. Нашите поддържаха преднина и след начало на втория период. В средата на частта тя бе 9 точки, но две поредни тройки на домакините бързо я стопиха за 26-29. Разликата се запази малка и на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 37-40 в полза на Балкан. В края на втория период се контузи Давонтей Джордан, а на негово място добре се включи Сияни Чеймбърс, който вкара 9 точки за 5 минути в игра.

Тимът на Йовица Арсич се върна преобразен от съблекалнята и за 3 минути качи сериозно разликата в своя полза. В този момент нашите направиха силна серия от 11-2 , след която се откъснаха за първи път с двуцифрена разлика напред (14т.) при 42-56. Разликата се покачи на 18, а третия период приключи в спокойно темпо за Балкан и аванс от 19 при 51-70. За кратко в средата на последната част разликата падна на 12 точки при 65-77 след две тройки на Веселин Георгиев, но нашите не позволиха тя да падне повече, за да си тръгнат с успех от Варна.

Нашите показаха силен процент на стрелба като бяха 26/34 (76%) от средно разстояние и 13/16 (81%) от фаула. Съперникът бе 18/39 (49%) от линията за 2 точки и 15/21 (71%) от фаула. И двамата тима вкараха по 7 тройки като Балкан направи 31 опита, а варненци 23. Ботевградчани доминираха сериозно в борбата под коша като овладяха 17 борби повече от варненци - 43 срещу 26.

Давонтей Джордан бе най-резултатен за успеха с 20 точки и 7 борби. Очаквайте в неделя обширно интервю с него в клубния сайт на Балкан.

Втори по резултатност с 14 точки и 7 борби имаше Тауан Ейджи като и двата обаче допуснаха по 7 грешки. Дарко Балабан имаше 13 точки и 8 борби. Капитанът Митко Димитров се завърна в игра, след като за последно игра през октомври и допринесе с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби, а с 10 точки и 7 асистенции бе Крис Минков.

За Черно море Тича Георги Боянов бе най-резултатен с 24 точки и 8 борби, а 12 отбеляза Алексанър Милов.

Източник: balkan-basket.com