Балкан се завърна с убедителна победа в "Арена Ботевград"

7 Март 2020, 19:57
(3) (1)
Прочетена: 1569 5

Балкан спечели убедителна 19-та победа в НБЛ. След дълга пауза от 35 дни без мач в "Арена Ботевград" отборът на Йовица Арсич се завърна с убедителна победа над Академик София със 101-72. Балкан е лидер в първенството с актив 19-1, а съперникът е на пета позиция с баланс 10-10. Дебют за "зелените" в Бтевград направиха новите попълнения Божидар Аврамов и Денислав Вутев.В следващия кръг на 14 март Балкан гостува на Черно море Тича. Пълна програма за мачовете на Балкан вижте ТУК.

Балкан започна мача в по-добро темпо и поведе с 13-4 в първите минути на срещата след добро включване на Марко Радонич. Две тройки на Николай Грозев обаче намалиха изоставането на Академик на 3 точки при 15-12. Балкан продължи да доминира като в първата част дебютираха и новите попълнения Божидар Аврамов и Денислав Вутев. Гостите свалиха на няколко пъти на 3 точки, а след първата част водачеството на Балкан бе само 4. Двата тима имаха сходен процент на стрелба, а Академик овладя повече борби в нападение. В първите минути на втория период Академик се държеше близо, но постепенно Балкан започна да се откъсва напред в резултата. Водени от Митко Димитров и Радонич “зелените” направиха силна серия 18-0, за да се откъснат на почивката с 24 точки напред. Балкан вкара 15 точки от бърза атака срещу 3 на съперника в първите 20 минути. На няколко пъти в третата част Балка качи аванс на 30 и задържа без проблем преднината си над 25. Нищо не се промени и в последната част като Балкан задържа контрола си в двубоя и правеше каквото си иска в нападение.

Марко Радонич бе най-резултатен за успеха с 20 точки, 6 борби и 5 откраднати, а 17 точки и 5 борби имаше Дейшон Найт. Капитанът Митко Димитров реализира 14 . Михайло Секуловичимаше дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби, а 12 отбеляза Кейси Бенсън, който направи и 5 асистенции.

Цветомир Чернокжев бе най-резултатен за Академик с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби, аНиколай Грозев отбеляза 17.

Източник: balkan-basket.bg