Балкан си стъпи на краката и постигна трети пореден успех (галерия)

26 Ноември 2016, 20:33
(0) (0)
Прочетена: 2031 15

След лошия старт на сезона Балкан си стъпи на краката и постигна трета поредна победа в 7 кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра трудно като домакин Ямбол с  90-87, след като водеше през повечето време от мача. Ямбол се държеше близо през повечето време и обърна за кратко в третата част, но не успя да остане дълго напред в резултата. Така двата отбора се изравниха с актив от 3 победи и 3 поражения. В следващия кръг на 3-и декември ботевградчани гостуват на Спартак Плевен, а ямболии приемат Черно море Тича.

Балкан започна по-добре мача и поведе с цели 16 точки още в първия период. Ямбол обаче затегна защитата във втората част и я стартира с 10-2, за да свали до 3 пасива си при 28-31. Играта продължи оспорвана до почивката, в която Балкан удържа минимално водачество от една точка. Ямбол продължи силно и след подновяване на играта и воден от Николай Върбанов, обърна за първи път в резултата. Колин Вос и Секулович успяха да върнат предимството на Балкан, което те удържаха до края. Тимът на Петър Петров се бореше през цялото време и след като изоставаше с 11 точки минута преди края завърши мача със серия 8-0, но не успя да стигне до обрат.

Михайло Секулович бе най-полезен за домакините с 23 точки, а с 14 точки и 7 асистенции се включи Станимир Маринов. По 12 отбелязаха Колин Вос и Амин Хот, който направи и 9 асистенции.Новото попълнение Травис Даниълс допринесе с 10 точки и 7 борби. Прави впечатление, че Балкан направи цели 15 асистенции повече от съперника – 28 срещу 13. Домакините отбелязаха цели 18  точки от грешки на съперника, а те имаха 9 от този показател.

За Ямбол много силен мач направи Венцислав Петков, който отбеляза 26 точки, а бившият играч на ботевградчани Николай Върбанов направи дабъл-дабъл от 21 точки и 13 борби. Капитанът Станислав Говедаров реализира 13 точки.