Балкан си върна за загубата от Берое

11 Януари 2020, 20:39
(2) (0)
Прочетена: 1186 0

Балкан спечели 14-та победа в първенството на НБЛ. Отборът на Йовица Арсич надигра като гост Берое със 75-65, за да си върне за единствената загуба, която дойде точно от този противник. В нея старозагорци спечелиха с 8 точки. Балкан водеше от началото докрай на мача в Стара Загора и не остави съмнение за своя успех.Дебют за ботевградчани направи Кейси Бенсън.

В следващия кръг на 18 януари Балкан приема у дома Левски Лукойл. С този успех Балкан запазва първа позиция в класирането с актив 14-1, а съперникът е трети с 11-4.

Балкан започна силно мача със серия 8-2 в първите 7 минути на срещата. Берое допусна доста грешки и не успяваше да реализира атаките си. Отборът на Йовица Арсич играеше много силно в нападение и след първата част водеше с 21-12 след три тройки на Радонич в нея. Берое подобри стрелбата от тройката във втората част и 3:29 минути преди края й свали на 2 точки след 6 тройки при 30-32. В ответните атаки двата тима не успяха да отбележат а тройка на Крис и кош на Секулович вдигна отново преднината на 7 при 37-30. На почивката двата тима се оттеглиха с 5 аванс за гостите. Берое свали на една точка в началото на второото полувреме, но Балкан отговори със серия 9-0, за да се откъсне отново напред с 10 точки. Берое отговори с нова серия 8-0 след две поредни тройки на Иван Лилов, за да се доближи отново до 2, но Балкан не позволи повече да падне разликата и след третата част нашите водеха с 8. Балкан запази комфортна преднина в началото на последната част. За кратко в средата на частта Берое свали на няколко пъти на няколко пъти на 6 точки изоставане. Малко след това добра игра на Дейшон и Крис Балкан увеличи на 11 при 59-70 и до края удържа успеха.

Марко Радонич бе най-резултатен за успеха с 20 точки и 10 борби, а Митко Димитров реалзиира 17. Крис Минков отбеляза 12.

За Берое над всички с 15 бе гардът Монахан. Остин Прайс реализира 14, а 13 точки и 5 борби имаше Иван Лилов.