Балкан спечели осмата си победа в Плевен

30 Ноември 2019, 19:49
(1) (0)
Прочетена: 1224 0

Балкан спечели осма победа в Националната баскетболна лига. Отборът на Йовица Арсич победи като гост Спартак Плевен със 100-77, за да запази първа позиция в първенството. Ключова се оказа третата четвът, в която Балкан направи аванс от близо 30 точки, която му помогна да стигне лесно до края. В следващия кръг на 6 декември Балкан гостува на Черноморец в Бургас.

Мачът започна трудно за Балкан като нашите имаха лека преднина, но направиха доста грешки в нападеnие. Спартак стреляше добре от далечно разстояние и изравни за 11-11. Две тройки на Дейшон Найт издърpаха нашите напред и след първата част Балкан имаше аванс от 7 точки при 21-14. За кратко във втория период Балкан повеdе с 10,но не успя да задържи преднина и след пропуски в защита и грешки в нападнеие домакините отново свалиха. Постепенно Балкан подобри игра в нападение и започна да покачва преднина. Тя стигна най-голямата 18 в края на втората част, а тройка на Титков, която бе в мача, до почивката Спартак свали на 15 точки изоставане. Балкан изигра много силна трета четвърт, в която вдигна разликат ана 32 точки. Домакините обаче не се отказваха и се възпозлваха от отпускането в последната част, за да намлят отново на 15 точки. До края обаче нашите не позволиха разликата да падне повече и да дадат шанс на съперника за обрат.

Най-резултатен за победата с 25 точки беше Крис Минков, а 15 отбеляза капитанът Митко Димитров. Дейшот Найт реализира 13, а по 10 имаха Джордан Калахан и Михайло Секулович.

За Спартак над всички с дабъл-дабъл 21 точки и 11 борби бе Димитър Маринчешки. Гардът Николай Титков реализира 18 ,4/9 от тройката, 15 точки добави Николай Маринов. 11 отбеляза Герасим Николов, а с 10 точки срещата завърши Мартин Маринов.