Балкан спечели своята група във ФИБА Къп!

21 Ноември 2018, 05:44
(0) (0)
Прочетена: 1028 5

Балкан спечели група В в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като още в миналия кръг се класира напред! Тимът ни надигра като гост Белифус Монс Ено със 78-75 след труден мач в Белгия, в който до последно не се знаеше крайният победител. Независимо от резултата между АЕК Ларнака и Цмоки Минск нашите завършват на първо място в група В с актив от 4 победи и 2 загуби.

Във втория етап нашите попадат в група J заедно с другия продължил български участник Левски Лукойл. Тимът на Тити Папазов е първи в група G с 5 поредни победи. В група J попадат още вторият отбор в група D - към момента с актив 3-2 мястото делят Ирони Нес Циона (Израел) и познатият на Балкан Ден Бош (Холандия). Четвърти съперник на Балкан ще бъде вторият в група F - Варезе (Италия) към момента, но при победа над Алба Фехервар с над 8 точки, втори ще остане унгарският тим.

Мачът започна добре за Балкан, но след няколко грешки в нападение домакините бързо стигнаха до равенство. В средата на първия период в игра влезе капитанът Венци Петков и след негова тройка и кош вицешампионите поведоха за първи път със 7 при 16-9. До края на частта обаче Белфиус свали пасив до 3 пи 15-18. Балкан поддържаше преднина във втория период, но при допускане на няколко грешки домакините бързо наказваха с бързи атаки. В края на втория период Хопкинс извърши трето лично нарушение и бе сменен, а двата отбора се оттеглиха в почивка при 6 точки аванс за Балкан.

Второто полувреме започна със силна серия на домакините, които отново изравниха при 38-38 след силна игра на Джоунс и Ъпшърт. Балкан обаче отново взе нещата в свои ръце и се откъсна отново с 9. Белфиус изравни за пореден път при 58-58 минута преди края, но Крис Минков изведе Балкан с 5 напред след третата част. Двата отбора бележеха трудно и в средата на последния период домакините отново стигнаха до равенство. Домакините намаляваха на няколко пъти, но след добра стрелба от тройката Балкан запази преднина.

Минута преди края на мача резултатът бе равен. Последва таймаут, след който Мирко Мулалич изведе Балкан напред с три след фаул и кош след него. Ъпшър бе фаулиран от тройката 24 секунди преди финалната сирена и вкара двата, за да свали до точка. Браун също застана на наказателната линия и вкара и двата, за да увеличи преднина отново до 3. Крис Джоунс бе оставен сам и вкара на пробив, за да свали отново до една при 75-76 при 14.8 секунди пред края. Нашите загубиха топката в ответната атака, но и Белфиус сгреши. 02.1 преди края Браун отново застана на фаул линията и оформи крайното 78-75.

Балкан направи цели 22 грешки в мача срещу само 10 на съперника.

Най-резултатен за успеха и с много ключово включване в края бе гардът Брендън Браун, който отбеляза 18 точки и овладя 8 борби. С 13 точки и 8 борби завърши Микейл Хопкинс. По 10 точки имаха Митко Димитров (+ 7 борби) и Алекс Гаврилович, а 11 реализира капитанът Венци Петков, който се завърна отново в игра.

За съперника най-попелзен с 20 точки бе Куинтън Ъпшърт и Крис Джоунс, който вкара 17. Джъстин Кейдж реализира 11 като толкова имаше и Андрю Чрабас.