Балкан спечели турнира "Георги Христов"

14 Септември 2017, 21:31
(0) (0)
Прочетена: 1717 8

Новият състав на Балкан даде успешен старт на своята игра пред местната публика. Зелените спечелиха първото издание на баскетболния турнир, организиран в памет на Георги Христов, като взеха победата и в двете срещи. В първия ден от турнира се наложиха над Академик Бултекс 99 Пловдив със 75-53, а на финала тази вечер надвиха гостите от сръбския Динамик Белград с 88-66.
Третото място в надпреварата остана за Академик Бултекс, където победиха със 76-85 тима на Работнички Скопие.
Отборните купи бяха връчени от президента на Балкан Михаил Михайлов.

Балкан не започна добре и за 7 минути игра успя да вкара само 5 точки, докато съперниците им дръпнаха напред с 20 точки, а след края на първата част резултата бе 14-27.
През втората четвърт домакините започнаха бавно да стопяват разликата. В 4-та минута Брандън Фортънбъри успя да отмъкне топката, озова се сам под коша и прониза мрежата, като направи резултата 32-37.

Второто полувреме стартира надъхващо за домакините – със забив на Дивор Уошингтън. След 2 минути игра зелените за първи път поведоха в мача с 46-44. От този момент тимът на Небойша Видич взе топката в свои ръце и до края на третата четвърт направи преднината си двуцифрена при 65-54.
През последните 10 минути активът на Балкан ставаше все по-голям и играта просто се доиграваше.

Най-много точки за своя отбор отбеляза Фортънбъри – 16. Игор Кесар вкара 14 точки, а Павел Иванов и Дейвид Хоутън добавиха по 12 точки.