Балкан тръгна с важна победа над Доростол при кадетите(16)

10 Юни 2013, 15:10
(0) (0)
Прочетена: 2300 0

Ботевградчани спечелиха първия мач от група В на финалите.

Балкан започна успешно защитата си на титлата на държавното първенство за кадети (16). В първия двубой от група В ботеградчани срещнаха един от основните си съперници за място в четворката - Доростол, и го победиха с резултат 71-65. Двата тима изиграха интересна среща, която в края й бе спечелена от "зелените".

Балкан тръгна доста добре в началото и вкара първите 10 точки в двубоя. Първите кошове за силистренци пък бяха три тройки, а те дойдоха след третата минута. Постепенно те напипаха ритъм, но ботевградчани си поддържаха преднина. Със серия от 8-0 в третата част обаче тя бе заличена и резултатът бе изравнен. След това мачът тръгна кош за кош, но със 7 поредни точки в началото на последната част Балкан се откъсна с толкова напред. До края тимът удържа преднината си и спечели този важен двубой.

И двата тима стреляха прилично от тройката, като Балкан имаше 10 успешни опита от 25, а Доростол бе 7 от 18. Ботевградчани направиха и цели 8 грешки в повече (17 срещу 9), но това не им попречи да победят.

Най-резултатен за успеха стана Цанко Краев, който завърши с 19 точки. Владислав Вушев добави 16, а с 15, 12 борби и 6 асистенции завърши Здравко Христов.

За тимa от Силистра с 28 точки и 5 борби завърши Преслав Неделчев. Михаил Оджеринола добави 17 точки, а Иван Ташев вкара 14.