Балкан U15 завърши на трето място в Европейската младежка лига (EYBL CE)

27 Януари 2020, 09:49
(0) (0)
Прочетена: 1039 5

Нашите завършват участието си с общ актив от 6 успеха и 2 поражения, наравно с Байерн Мюнхен, но напред продължават баварците заради предимството в директния двубой. Нашите изиграха много силни мачове, но конкуренцията в групата беше много силна. Лидер в група С е италианският Варезе, който не допусна нито една загуба в първото си участието в турнира. Първите два тима се класират за плейофите, които ще бъдат в началото на месец април в Дебрен, Унгария.

Александър Гавалюгов бе избран в Иделната петица на турнира в Ботевград, в Стефан Михайлов спечели приза за най-добър играч на своя отбор.

Идеална петица:
Паоло Роси (Варезе)
Огнен Кочич (Байрн Мюнхен)
Александър Гавалюгов (БАЛКАН)
Вук Живанович (ДИВ Белград)
Александру Морашану (Левице)

Нашите започнаха мача срещу сръбския Флаш с 19-4, за да натрупат добър аванс още отначало. През цялата втора част Балкан запази двуцирена пренина, но и отборът на Флаш играеше добре. Най-голямата разлика бе 16 точки във втората част, а на почивката остана 14. Отборът на Николай Пеев изигра много силна трета част, която спечели с 34-11 и поведе с близо 40 точки след 30 минути. Докрая мачът се доиграваше, а разликата в полза на нашите продължи да се покачва. Балкан вкара отново цели 13 тройки, за да постигне успеха и допусна само 5 грешки срещу 24 на съперника.

Най-резултатен запоследния успех на Балкан с 31 точки бе Александър Гавалюгов, а с 25 точки и 9 борби завърши Денис Петков. Стефан Михайлов се включи с 15 точки и 8 борби, а 10 добави Даниел Йорданов.