Балкан U16 спечели Купата на Българска федерация по баскетбол!

13 Юни 2021, 16:22
(1) (0)
Прочетена: 1539 1

16-годишните момчета на Балкан спечелиха Купата на Българска федерация по баскетбол за 2021 година. В страхотен и много оспорван финал в "Арена Ботевград" отборът, воден от Николай Пеев, победи Дунав Русе със 102-86 и записа трета поредна победа в надпреварата. Това бе и трета поредна Купа за набор 2005/2006 на Балкан. В края на месеца на нашите момчета предстои участие във финалния турнир на Държавното първенство, който ще бъде в Русе от 23-27 юни.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА И НАГРАЖДАВАНЕТО НА ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА БФБ.

Доростол спечели бронзовите медали, след като победи Чавдар Троян във финала за 3-то място.

Гардът на "зелените" Александър Гавалюгов отбеляза 40 точки във финалния мач и направи 6 асистенции, а 20 отбеляза Стефан Михайлов

Гавалюгов бе избран за MVP и най-добър реaлизатор на турнира в Ботевград.

Двубоят беше изключително оспорван с няколко обрата, но силни финални минути донесоха успеха на ботевградчани. Мачът започна кош за кош като Балкан имаше лека преднина от 2,3 точки през първата част, но съперникът се държеше близо. За кратко Балкан поведе със 7 в края на първата, но тройка в последните секунди на съперника намали на 4 след първата част. Гостите стартираха ударно втория период със серия 8-0, за да обърна нещата в своя полза. Тимът на Руслан Русев се задържа напред почти през цялата втора част като най-голямата му преднина бе 6 точки при 37-31. След няколко обрата обаче Балкан успя да запази 2 точки аванс на почивката (50-48). През цялта трета четвърт Балкан се задържа напред, но русенци не се предаваха и намаляваха постоянно. В края на периода те свалиха на една при 67-68, а тройка на Гавалюгов качи на 4 67-71. През цялата последна част балканци имаха по-стабилна преднина. Русе свали под 10 отново на няколко пъти, но с много силна игра в нападение нашите отказаха съперника, който загуби сили в края, когато разликата скочи до 17.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха 40 точки и 6 асистенции. 20 отбеляза Стефан Михайлов.

За Дунав най-много 27 и 15 борби имаше Теодор Трифонов, който спечели награда и за най-много асистенции на турнира. Стоян Ганев реализира 13, а с 10 завърши Християн Николов.

Състав на Балкан - Носител на Купата на БФБ за 2021 год.:

Павлин Иванов, Лъчезар Лазаров, Александър Гавалюгов, Александър Стоянов, Денис Петков. Велизар Георгиев, Даниел Йорданов, Мариян Тодоров, Виктор Груев, Николай Нецов, Петър Василв, Ристе Буклишев, Стефан Михайлов, Кристиян Василев, Емануил Димитров, Ивослав Петков.

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол , Детско-юношески спорт , шампиони , Купа на БФБ