Балкан удари Левски Лукойл за Купата на България

27 Декември 2018, 21:04
(2) (0)
Прочетена: 2075 8

Балкан си тръгна с успех след първия четвъртфинал за Купата на България. Тимът на Небойша Видич победи като гост Левски Лукойл с 81-80 след драматичен мач в зала "Универсиада". Две минути преди края Левски Лукойл обърна за първи път, въпреки че нашите водеха с 24 точки през първото полувреме, но тройка на Павел Иванов донесе успеха в края. Реваншът за Купата е на 16 януари в Ботевград.

Балкан започна отлично мача и поведе с 8-0 в първите минути. Левски допусна доста грешки в нападение и позволи на гостите да наложат темпо. Домакините разчитаха предимно на стрелбата от далечно разстояние и вкараха три тройки, но Балкан контролираше играта и вдигна аванс, който стигна 14 точки след първия период при 25-11. Доминацията на Балкан продължи и през втората част и тимът ни поведе на няколко пъти с цели 24 точки. Левски имаше един кош от игра за пет минути, а Балкан започна втория период със серия 13-3. Левски постепенно подобри игра в края, но на почивката Балкан водеше с 18 точки при 51-33. За 20 минути нашите имаха 18 точки от грешки на съперника.

Левски започна второто полувреме с пет тройки и силна серия, за да свали до 6 точки изоставането си при 52-58. Кош на Крис Минков и тройка на Павел Иванов върнаха двуцифрения актив на Балкан за 63-52. Балкан поддържаше аванс, но след 18 точки на Патрик Рембърт и общо 6 негови тройки в третата част домакините свалиха до 3 точки пасив след 30 минути при 64-67. Последната част започна с тройка на Мулалич, но след това бе отсъдено техническо нарушение на старши-треньорът на Балкан и Левски отново намали до 3. Нашите задържаха с един кош Левски за три минути и отново се откъснаха с 8 напред. Играта продължи да върви оспорвано, а две минути преди края на мача след тройка на Божидар Аврамов Левски за първи път поведе с 80-78.Двата отбора направиха няколко пропуски.

28 секунди преди края на мача Павел Иванов вкара тройка, за да върне предимството на Балкан за 81-80. Последва таймаут, след него Рембърт загуби топкта, а Балкан имаше нападение. В него нашите не успяха да вкарат и остана 1.5 стотни топка за Левски, в която и домакините не успяха да реализират и победата остана за Балкан.

Най-резултатен за успеха с 18 точки бе Брендън Браун, а 16 реализира капитанът Венци Петков.