Балкан удари Лукойл за втори път в зрелищен мач

23 Декември 2017, 19:06
(2) (0)
Прочетена: 3387 32

Балкан отново се оказа непреодолимо препятствие за Лукойл Академик в мъжкото първенство през този сезон. Баскетболистите на Небойша Видич за втори път победиха шампионите, след като този път спечелиха в Правец с 99-91. Загубата бе първа за Лукойл у дома.

Двата тима предложиха невероятно зрелище за феновете, като изиграха най-интересния мач за сезона до момента. Двубоят бе много оспорван, като победителят бе определен в последните секунди. Освен без Брандън Фортънбъри, в този мач Балкан бе и без още един ключов играч - Игор Кесар, който е получил травма по време на тренировка.

След този двубой шампионите са осем победи и две загуби, като и двете са срещу този съперник. Тимът от Ботеград е с баланс 7-2, но и мач по-малко.

В следващия кръг Лукойл Академик почива, докато Балкан посреща Черно море Тича.

Мачът започна на много високи обороти, като играта вървеше кош за кош. В края на частта гостите взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 22-17 след силни изяви на Христо Захариев. Лукойл изравни при 27-27, но след това Балкан отново дръпна със седем точки. Домакините обаче направиха серия от 10-0 и на полувремето вече имаха преднина от една точка.

Интригата се запази и през второто полувреме. Двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството, а преди решителните десет минути Балкан водеше със 71-69. Тимът поддържаше аванс от няколко точки, но Лукойл се движеше плътно зад своя съперник и не му позволи да се откъсне с по-голяма разлика. Около минута преди края обаче гостите поведоха с шест точки и вдигнаха на крака агитката от Ботевград, която ги подкрепяше в залата. Това на практика сложи точка на спора в мача и Балкан се поздрави с успеха.

Най-резултатен за победителите бе Христо Захариев, който завърши с 27 точки. Много силен мач изигра и ДиВон Уошингтън, като той се отчете с 24 точки и 8 борби. Павел Иванов отбеляза 17 точки.

За Лукойл Академик Дъстин Уеър вкара 22 точки. Далтън Пепър отбеляза 12, по 11 добавиха Христо Николов и Павлин Иванов.