Балкан удари Цмоки Минск и оглави групата

24 Октомври 2018, 21:58
(0) (0)
Прочетена: 1906 8

Балкан записа изключително важна втора победа в турнира за Купата на ФИБА Европа. Тимът на Небойша Видич надигра у дома Цмоки Минск с 95-81 след като водеше почти през целия мач. Гостите от Беларус обръщаха на няколко пъти, но след много силна игра нашите спечелиха мача. Така Балкан оглави група В с две поредни победи, Цмоки е с победа и загуба, заедно с АЕК Ларнака, а Белфиус Монс има две поражения. В следващия кръг от ФИБА Къп на 30 октомври нашите приемат у дома Белфиус Монс-Ено. Преди това обаче в събота на 27 октомври балканци посрещат в Ботевград Левски Лукойл в повторение на финала от миналата година.

Балкан започна много силно мача със здрава защита и поведе с 12-6. След това обаче допусна 7 безответни точки и загуби за кратко преднина. Последваха оспорвано минути, но тройка на Брендън Браун в последните секунди на първия период даде аванс от една точка на нашите след 10 минути игра. Момчетата на Небойша Видич започнаха ударно и втория период с две тройки на Мирко Мулалич и поведоха с 5 в резултата. Гостите се държаха близо, но до почивката нашите удържаха комфортна преднина от 7 точки.

Малко след началото на второто полувреме Балкан поведе за първи път с 12 точки след тройка на Митко Димитров при 46-34. След това обаче нашите допуснаха няколко грешки и гостите се възползваха със серия 12-0, за да изравнят при 46-46. Две ключови тройки наниза Венци Петков в този момент, за да върне преднината на Балкан. Последваха оспорвано минути с няколко обрата, но след силно включване на Мулалич, Хопкинс и Браун нашите дръпнаха отново с 12 при 74-62. Гостите подобриха игра и свалиха до 3 точки три минути преди края за 77-80. Силни изяви на Митко Димитров и Браун покачиха преднината на нашите на 10 точки. Минута и половина преди края бе свирен фаул в атака на Хопкинс и техническо за оспорване, но до края гостите не успяха да свалят голямата разлика и загубиха мача.