Балкан удържа Академик София за втори успех в НБЛ

20 Октомври 2018, 21:33
(1) (0)
Прочетена: 2025 0

Балкан записа труден успех в Правец. В двубой от трети кръг на НБЛ тимът на Небойша Видич надигра като гост младия тим на Академик София с 87-74 след оспорван мач и много силна последна част. Капитанът Венци Петков пропусна двубоя. Така тимът ни спря серията от две поредни победи на съперника, като до момента и двата отбора са с актив 2-1.

Следващата седмица нашите имат две домакинства. В следващия кръг на НБЛ на 27 октомври (събота) те приемат у дома шампиона Левски Лукойл, а тимът на Георги Давидов гостува на Берое. Преди това на 24 октомври (сряда) Балкан посреща Цмоки Минск в двубой от втори кръг на ФИБА Къп.

Вицешампионите започнаха солидно мача със серия 9-2, но постепенно позволиха на домакините да намалят разлката и до края на първия период резултатът бе изравнен при 20-20. Във втория период момичетата на Георги Давидов обърнаха в резултата и запазиха преднина известно време. Нашите обаче завършиха втория период със силна серия от 11-2 след няколко тройки и на почивката върнаха преднина като поведоха с 9 при 37-46. Домакините стопяваха на няколко пъти в третия период до 4 точки пасив, но нашите изиграха много силна последна част, в която вдигнаха над 15 точки и не позволиха на съперника да се доближи.

Най-резултатен за успеха с 14 точки и 5 борби бе Брендън Браун, а 12 отбеляза Мирко Мулалич като бе 4/6 от линията за три точки. По 11 точки имаха Крис Минков и Димитър Димитров.

За Академик София най-резултатен с 16 точки бе Цветомир Чернокожев. Николай Николов имаше 15 точки и 5 борби, а с 12 точки и 7 борби завърши Николай Грозев. Бившият играч на Балкан Александър Илиев отбеляза