Балкан удържа Черноморец след силна последна част

6 Декември 2019, 23:10
(0) (0)
Прочетена: 1024 0

Балкан победи като гост Черноморец в първи мач от втория етап в НБЛ. Отборът на Йовица Арсич изпитваше трудности почти през цялата среща, но спечели с 88-79 след много силна последна част, която спечели с 25-14. Това бе девети успех за ботевградчани в НБЛ, които запазват първа позиция с 9-1, а бургазлии са последни с 1-9. Следващите срещи от кръга са в събота и неделя.

В следващия кръг на НБЛ на 14 декември в събота Балкан приема у дома Академик София. Мачът е от 18:00 часа в “Арена Ботевград”.

За бургазлии дебютира ново попълнение - американското крило Джерард Тарин. Той бе на терена близо 15 минути, в които отбеляза 5 точки и овладя 5 борби.

Балкан поведе още от началните минути и за кратко увеличи на 9 аванс в първия период след добра игра на Митко Димитров, Радонич и Крис Минков. След първите 10 минути гостите от Ботевград бяха напред с 5 при 20-15. Черноморец започна по-добре втория със серия 8-2, за да скъси дистанция на две, но тройка на Крис Минков покачи веднага отново преднината на “зелените”. Три минути след началото на периода обаче домакините изравниха при 25-25, а тройка на Дейшон Найт, която бе втора поред, върна водачеството ни. Последва оспорвани минути, а разликата в наша полза се запази от около 3-5 точки.

2.49 минути преди края на полувремето след тройка на Рейнолдс Черноморец обърна при 35-34. Последва втори таймаут за “зелените” . След него Найт бе фаулиран и вкара само единия, за да изравни. Нашите сгрешиха, а домакините отново поведоха. Кош на Радонич в последните секунди доведе до равенство на почивката при 37-37. Бургазлии спечелиха втората част с 22-17.

Балкан започна второто полувреме със серия 7-2, за да си върне водачеството. Нашите поведоха със 7, но не след дълго Черноморец отново изравни. В следващитя минути последваха няколко смени на водачеството. Джамал Кинг беше под пара и вкара 12 точки в третата част, а тимът на Йордан Колев поведе дори с 4 в края на периода. Кош на Радонич свали пасива на Балкан на 2 точки след 30 минути при 65-63. Гостите запазиха аванс близо 4 минути, а тройка на Секулович обърна нещата в наша полза при 72-70 три минути след началото на последната. Съперникът изпусна в ответната атака, а тройка на Крис Минков покачи на 5. Ботевградчани започнаха четвъртата част с 12-5. Домакините натрупаха бързо лични нарушения, което пращаше Балкан честно на наказателната линия. За първи път от първия период Балкан поведе с 8 при 81-73, 4:23 минути преди края. Черноморец се опита да свали няколко пъти, но тимът на Арсич вдигна дори до 10 своята преднина 60 секунди преди финалната сирена, която прозвуча при 88-79 в полза на българския шампион.

Най-резултатен за успеха на ботевградчани бе Дейшон Найт с 21 точки, а 18 реализира Крис Минков, който имаше и 7 борби и 6 асистенции. Марко Радонич допринесе за победата с 15 като бе 4/4 от средно разстояние и 2/2 от тройката. 14 точки и 5 борби за победата добави капитанът Митко Димитров, а Михайло Секулович завърши с 12 точки и 9 борби.

За "акулите" над всички с 26 точки (5 тройки) и 6 асистенции бе Джамал Кинг. Сръбският център Миленко Велкович направи дабъл-дабъл с 19 борби и 13 точки. По 12 отбелязаха Георги Кендеров и Блейк Рейнолдс.