Балкан удържа Спартак Плевен у дома

22 Октомври 2011, 11:36
(0) (0)
Прочетена: 2928 2

Балкан записа много трудна домакинска победа в истинско дерби срещу Спартак Плевен. Двата отбора предложиха много интересен мач и емоции на феновете в ботевградската зала „Балкан”. В крайна сметка домакините удържаха малката преднина, която имаха през по-голямата част от срещата, и спечелиха с резултат 84-78. Това бе първа победа за ботевградчани, като те се поправиха за загубата на своя територия в първия кръг. Спартаклии пък имат две загуби, въпреки че изиграха много силни мачове в началото на сезона.

Още от началото отборите се „захапаха” и бяха много равностойни. Въпреки че за момент Спартак Плевен поведе с 8 точки, домакините изравниха за 17-17 след 10 минути игра. Отборите продължиха с оспорваната игра до почивката, когато разликата беше само точка в полза на домакините.

След подновяването на играта баскетболистите на Николай Пеев продължиха да водят, но разликата през цялото време беше минимална. Спартаклии прекъсваха всеки опит на тима да се откъсне напред и бяха готови за обрат във всеки един момент. Така след третата част разликата беше само 4 точки в полза на Балкан. Играта продължи кош за кош до 3 минути преди края, когато таблото показваше 69-69. Серия от 11-3 за балканци обаче реши мача в тяхна полза и те зарадваха феновете си.

Много силни за Балкан бяха Любомир Лилов и Станимир Маринов, които вкараха по 18 точки. С 15 плюс 6 борби пък завърши Димитър Маринчешки.

За Спартак капитанът Илия Станков отново бе над всички с 18 точки и 9 борби. С 13 точки се отчете Веселин Георгиев, а 12 добави Симеон Ценов.

Ключови думи: Балкан