21 Февруари 2013, 20:19
(0) (0)
Прочетена: 2600 0

Ботевградчани с трудна 12-а победа в Булсатком НБЛ.

Балкан записа неочаквано трудна победа като домакин на Спартак Плевен с 90-81 след продължение. Отборите се срещнаха в зала „Балкан” в Ботевград в последния, 18-и кръг за второто завъртане в първенството. До момента баскетболистите на Александър Тодоров имат 12 победи и 6 загуби и продължават борбата за третo и четвърто място с Рилски спортист, а Спартак е предпоследен с 4-14.

Срещата премина през обрати, докато домакините не се откъснаха с 18 точки при 9 минути до края. Тогава спартаклии започнаха серия от 26-8, която изравни резултата при 75-75 минута преди сирената. Йордан Бозов наниза кош и фаул за домакините, но Димитър Маринчешки отговори с тройка и така мачът влезе в продължение след 78-78. Отборите бяха равностойни само в началото на добавените 5 минути, след което Балкан диктуваше случващото се на терена и след 12-3 в продължението взе победата.

Балкан спечели борбата под коша с 36-31, а в тази зона вкара с 14 точки повече – 46-32. Гостите традиционно разчитаха на стрелбата от тройката, където имаха успеваемост 32% след 11/34. Ботевградчани имаха 26% от далечно разстояние, но изравниха силите с по-добър процент за две точки. Балкан отне 15 топки, а Спартак – 6, а плевенчани извършиха и с по 4 грешки и нарушение повече – съответно 23-19 и 22-18.
Станимир Маринов наниза 19 точки и подаде 5 асистенции за победата на отбора си. Бошко Йовович добави 17 точки, а Йордан Бозов – 16 плюс 8 борби.
За Спартак Димитър Маринчешки изигра силен мач, завършвайки с 32 точки и 11 борби, а с 13 плюс 7 се отчете Веселин Георгиев.
Утре Балкан ще разбере съперника си за Купа България във Варна, а Спартак се отказа от участие в турнира и ще очаква подновяването на Булсатком НБЛ.