Балкан взе реванш от Черноморец за загубата в първия кръг

3 Декември 2011, 20:03
(0) (0)
Прочетена: 1989 0

Втора победа за сезона в мъжката НБЛ записа Балкан. Нашите момчета успяха да си върнат на Черноморец за поражението в своята зала в първия кръг и спечели като гост в Бургас с 81-71. "Зелените" водеха през целия мач, като домакините бяха близо до обрат в третата част, но ботевградчани не допуснаха това и спечелиха.

Първият кош в мача бе за черноморци, но след това последва серия от 13-1 за гостите, които дръпнаха напред. След това Балкан продължи да води и през цялата първа част не допускаше бургазлии да се доближат. В един момент те свалиха на 4, но гостите пак увеличиха преднината си и след десет минути водеха с 25-18.

"Зелените" контролираха мача и през втората четвърт, като най-малката разлика бе 5 точки. Скоро след това обаче тя отново мина границата от 10, а в един момент бе и 14. Балканци водеха в тези минути и се оттеглиха на почивка с комфортна преднина, 42-31.

Второто полувреме обаче започна със серия от 8-0 за домакините и мачът отново се завърза. Малко след това те успяха да настигнат съперника си и да изравнят при 49-49. Последва ново равенство при 52 точки, а Балкан пак успя да поведе за 58-55 след 30 минути, но мачът все още бе отворен.

Домакините обаче така и не успяха да поведат в последната част, като гостите играха по-добре в нея. Само три минути след началото й разликата скочи на 9 точки, а след две бе намалена на 3. Това обаче бе максимумът за домакините, които така и не можаха да направят обрат в мача. Балкан изигра по-правилно последните минути и се поздрави с втория си успех за сезона.

Станимир Маринов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Емил Бинев направи дабъл дабъл срещу родния си клуб с 14 точки и 10 борби, а Димитър Филипов вкара 11 точки.

Деян Дунович завърши с 23 точки и 6 борби за домакините. Атанас Пенев добави 17 точки, а Димитър Рошманов се отчете с 15.