Балкан загуби драматично от Лукойл първия финален мач

23 Май 2015, 19:08
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2555 14

Лукойл Академик и Балкан (Ботевград) изиграха изключително драматичен първи финален мач, спечелен от домакините с 82:81, като благодарение на този успех играчите на Тони Дечев поведоха с 1-0 във финалната плейофна серия. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като на почивката разликата в полза на домакините бе 24 точки, но през втората половина те играха по тотално различен начин и бяха напът да изпуснат победата след силна игра на Балкан.

Лукойл Академик взе контрол още от началото, а в средата на първата четвърт се откъсна напред с добра разлика - 28:9, благодарение на серия от 14 безответни точки. Павел Маринов сложи край на близо четири минути суша за гостите с наказателен удар за 28:10, а след края на първата част домакините бяха напред с 31:13.

Втората четвърт стартира с нова убийствена серия за домакините - 15-5, а след нея разликата нарасна до 46:18 четири минути преди сирената. Балкан така и не успя да се съвземе до почивката, когато разликата в полза на “студентите” бе 24 точки - 53:29.

Ролите се обърнаха след подновяването на играта, като през третата част ботевградчани показаха истинското си лице. “Зелените” ограничиха съперника до само 14 точки в този период на двубоя, а от своя страна реализираха цели 31, като по този начин заличиха огромна част от пасива си и така след 30 минут изоставането им вече бе само седем точки - 67:60.

Балкан изравни резултата - 72:72 три минути след края на последната четвърт, след като Павел Маринов наниза тройка. Дий Браун отговори със същото за 75:72, но секунди след това се контузи и напусна терена за кратко, преди да се завърне две минути преди сирената. Две тройки на Иван Лилов запазиха надеждата за гостите - 82:78. Последваха няколко брутални грешки от страна на домакините, а Мартин Маринов не трепна от тройката за 82:81 точно минута преди края.

Педжа Стаменкович имаше шанс да донесе победата на гостите, които имаха последно нападение, но не реализира при последната си стрелба и така победата бе за домакините.

През второто полувреме домакините реализираха едва 29 точки - с две по-малко отколкото вкараха в рамките само на първите 10 минути. Балкан от своя страна бе под пара и вкара 52 точки през вторите 20 минути срещу само 29 през първата половина на този плейофен мач.

Дий Браун вкара най-много за победителите - 21 точки. Христо Захареив добави 18, а Никола Драгович се оттегли с 12 точки, 10 борби и 5 асистенции. Тери Смит завърши с 5 точки.

Павел Маринов бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, Иван Лилов добави 15, а Мартин Маринов и Педжа Стамекович се включиха силно от пейката, съответно с 11 и 13 точки.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - БАЛКАН 82:81 (31:13, 22:16, 14:31, 15:21)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дий Браун, Христо Захариев, Крис Минков, Никола Драгович, Тенчо Банев

БАЛКАН: Цветослав Острев, Иван Лилов, Павел Маринов, Милан Милованович, Николай Върбанов

Фотограф: Стоян Христов

Източник: Агенция Спортал