Балкан загуби гостуването си в Косово

14 Януари 2014, 21:56
(0) (0)
Прочетена: 1344 0

Тази вечер „Балкан” бе гост на КБ „Пея” в косовския град Печ в мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига. Домакините успяха да поведат още в началните минути на срещата и завършиха първата четвърт 22:13 в своя полза. През втория период силите на „Балкан” стигнаха до намаляване на пасива до пет точки след петата минута на частта. Минута и половина преди края на полувремето разликата стана двуцифрена в полза на косоварите. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 48:35.

Третата четвъртина бе в полза на „зелените” - 19:21, но това не бе достатъчно за обрат в резултата като цяло. В последната част нашите баскетболисти успяха да намалят пасива на 6 точки четири минути преди края. Последваха силни минути за домакините и те закономерно се поздравиха с победата  79:67.

Най-резултатен за българите стана Иван Лилов с 16 точки, а по 11 добавиха Станимир Маринов и Ноа Далман (8 борби).

За домакините 19 точки и 7 борби има Герти Шима, а Самир Шаптахович е с 18 точки и 9 асистенции.