Балкан загуби от Берое и остана на четвърто място

21 Февруари 2016, 16:06
(0) (0)
Прочетена: 4838 214

Отборът на Балкан неочаквано загуби от Берое Стара Загора в спора за трето и четвърто от надпреварата за Купата на България по баскетбол. Беройци бяха по-добрите в изиграния мач и спечелиха с 59-71, с което застават на призовото трето място в турнира. Ботевградчани спечелиха единствено първата част, но оттам нататък настъпи рязък обрат в резултата, който не успяха да преодолеят.
Непосредствено след мача президентът на БФБ Георги Глушков награди призьорите в бронзовите медали и Купа за третото място.
В сравнение с вчерашния мач между Балкан и Лукойл, където „Арена Ботевград” бе изпълнена докрай, днешната среща не се радваше на същия интерес, а публиката бе доста рехава.

Мачът започна спокойно и без напрежение. Стрелбата на Берое обаче не вървеше, като повече от 4 мин. не успяха да отбележат кош. До края на първата четвърт „зелените” водеха с 10 точки и резултат 23-13.
Във вторите 10 минути беройци се разиграха и направиха фрапираща серия от 23-0, с обърнаха резултата. Цели 8 минути ботевградчани не съумяваха да отбележат кош, а 2 мин. преди края Барис фаулира Марко Бръкич, който сложи край на впечатляващата серия на гостите. Балканци вкараха едва 6 точки през тази част, а отборът на Стара Загора обаче натрупа солидна преднина и на почивката водеше с 29-41.

И в началото на второто полувреме играта на Балкан не вървеше. В средата на третата четвърт разликата достигна 20 точки. Забив на Върбанов и 2 фаула на Фортънбъри намалиха до 16.
До края на играта разликата се задържа двуцифрена и силите на ботевградчани не стигнаха за обрат.
Душан Цветкович и Бръкич завършиха мача с по 10 точки. Фортънбъри и Николай Върбанов вкараха по 9 точки, а Мартин Дурчев – 7.

Предстои демонстративен мач за хора в инвалидни колички. В него участие ще вземе отборът на София-Балкан, а целта на събитието е да популяризира този нов за България спорт сред обществото и да привлече тяхното внимание и подкрепа.
От 18:30ч. ще се изиграе и финалът между отборите на Лукойл Академик и Рилски спортист Самоков.

Ключови думи: Балкан