Балкан загуби от Левски в Арена Армеец

30 Октомври 2011, 20:40
(0) (0)
Прочетена: 2428 1

Левски постигна втора победа от началото на сезона в НБЛ. Вицешампионите се справиха с Балкан с 81-73 резултат в тренировъчната зала на "Арена Армеец" в последния мач от третия кръг. Тимът взе аванс още през първата част и водеше до края на мача, въпреки че в някои моменти гостите играеха по-добре и се приближаваха близо.

Серия от 8-0 малко след началото на мача даде аванс на домакините при 12-5. Малко след това обаче гостите намалиха само на точка, но до края на първата част Левски пак дръпна и поведе с 26-15. През цялата втора четвърт домакините бяха напред, но четири минути след началото й Балкан намали на 3 точки. Само за две минути обаче "сините" направиха серия от 9-0, която отново направи разликата двуцифрена. След размяна на няколко коша до края на първото полувреме двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 46-34.

Преднината в полза на домакините стигна 15 точки малко след началото на второто полувреме, но серия от 12-2 за гостите свали разликата на 5 точки и им даде нови надежди. Последва поредното откъсване на Левски, но и ново намаляване на преднината на тима, този път до 4 точки. След 30 минути пък домакините водеха с 62-54 и интригата все още бе налице.

Малко след началото на последната част Левски отново качи разликата над 10 точки и така държеше своя противник на разстояние. До края на мача домакините поддържаха преднината си и спечелиха срещата си.

Без топреализатора Арън Харпър за Левски най-резултатен бе Павел Иванов с 13 точки. По 12 точки отбелязаха Маркъс Хол и Димитър Ангелов, а с 10 и 8 борби се отчете Джъстин Елър. Златин Георгиев вкара 9 точки, а по 8 добавиха Хриси Димитров и Александър Груев, който показа и добро раздаване на топката правейки 7 асистенции.

За гостите по 13 точки отбелязаха Айзея Мартин и Кирил Райков. С 12 точки приключи Станимир Маринов, а Емил Бинев се отчете с 9 точки.

Източник: bgbasket.com