Балкан загуби от Рилски спортист след слаба трета част

3 Април 2021, 22:12
(0) (0)
Прочетена: 895 1

Балкан допусна шеста загуба в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич загуби като гост от Рилски спортист с 82-77 след оспорван мач, белязан от няколко обрата. Ключова за загубата бе третата част, която нашите загубиха с 22-3. В края нашите намалиха на 2,но не успяха да направят обрат. Това бе трето поражение за "зелените" от самоковци този сезон като първите две бяха през декември и март за Купата на България. В класирането няма промяна Балкан остава трети с 15-6, а съперникът в лидер само с две поражения и 19 победи. Следващият мач на нашите е в сряда на 7 април срещу Левски Лукойл в София.

Извън състава днес бе Марин Маринов.

Срещата започна оспорвано, а постепенно Рилски се възползва от наши слабости, за да направи серия 15-3 и да поведе с 10 (20-10) в средата на периода. След добро включване на Николай Грозев в този момент нашите намалиха на 5. Рилски успя отново да се откъсне след добра игра на Брандън Браун, но две тройки на Аврамов успяха да задържат Балкан близо. Въпреки това за 10 минути домакините успяха да отбеелжат цели 31 точки и да вземат аванс от 7 след нея (31-24). Момчетата на Йовица Арсич започнаха ударно втората част със серия 12-4, за да стигнат до пълен обрат при 35-36. Рилски обърна за кратко, но Балкан взе отново аванс. Така серията на нашите продължи да нараства, а домакините имаха два коша от игра дълго време. На почивката нашите запазиха добър аванс от 5 точки (43-48). Интересно бе, че „зелените“ получиха 25 точки от своята пейка за първото полувреме с влизането на Грозев, Аврамов и Ейджи.

Третата част бе пагубна за Балкан, който нямаше кош повече от 9 минути. Рилски направи серия 22-0, за да обърне всичко в своя полза. Тройка на Грозев секунди преди края на периода остана единственият кош на "зелените", които започнаха последната с пасив от 14 точки (65-51). Гардът Сияни Чеймбърс счупи зъба си в този период като се наложи да излезе от игра за известно време.

Дълго време в последната Рилски имаше двуцифрен аванс, който стигна 17 (77-60). Постепенно Балкан започна да топи изоставане, правейки серия 14-0. 1:40 преди края Балкан свали за първи път до 3 след два успешни фаула на Ейджи за 77-74 . Нашите изпуснаха няколко борби в защита, но след това Божидар Аврамов наниза тройка на бърза атака 52 секунди преди края, за да намали само на 2, 79-77! И да даде възможност на "зеления" тим. Рилски сгреши в ответната атака, а Балкан имаше атака и шанс за обрат 36 сек. преди края. Сияни изпусна на пробив, а Павлин бе фаулиран и вкара и двата, за да даде 4 аванс на Рилски 20 сек. преди края. Нашите изпуснах след това, а до края нямаше какво да се случи и победата остана в ръцете на тима от Самоков.

Николай Грозев бе най - резултатен за Балкан със 17 точки, Сияни Чеймбърс имаше 16, а с 15 от пейката се включи Божидар Аврамов. 14 отбеляза Тауан Ейджи.

За Рилски спортист най-много 20 имаше Павлин Иванов. Карвачо направи дабъл-дабъл с 16 точки и 11 борби, а 14 отбеляза Брандън Браун. 13 точки и 7 борби имаше Алекс Симеонов.