Балкан загуби от Рилски Спортист в контрола

6 Октомври 2011, 22:56
(0) (0)
Прочетена: 2219 4

Рилски спортист победи Балкан в контролна среща. Самоковци спечелиха с 91-87. Мачът, който се игра в Ботевград. В петък Рилски ще излезе в контрола срещу Левски в зала "Универсиада" от 14.00 часа, а ботевградчани ще играят два мача с македонския Лирия в следващите два дни.

Рилски водеше през почти целия мач, като след средата на втората четвърт разликата стигна и 12 точки. До края на полувремето обаче ботевградчани изравниха и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 45-45. И след паузата срещата продължи да е равностойна, с лек превес на гостите. Те поддържаха малка преднина, която удържаха и до финалната сирена.

Мартин Маринов наказа родния си отбор с 5 тройки от 7 опита и завърши с общо 24 точки. Добре се включиха и Асен Великов и Филип Вукосавлевич, които се отчетоха с по 16 точки.

За домакините над всички бе Любомир Лилов, който приключи с 28 точки, вкарвайки 5 тройки. Станимир Маринов добави 17 точки, а с 10 и 7 борби приключи Цветелин Иванов.

Източник: bgbasket.com

Ключови думи: Балкан